זה הצעד הדרסטי שנקט צה''ל על מנת למגן את אילת מפני התקפה איראנית

מאת: ● 7/1/2021 10:49 ● ערב ערב 2998
כן, אין המדובר באזהרת שווא. האיומים על העיר אילת מצדם של המורדים החותים בתימן בשליחותה של איראן הביאו לכך שבימים האחרונים נפרסה סוללת כיפת ברזל באילת וצוללת ישראלית – מראה שכלל אינו שכיח באילת – עגנה בנמל אילת כחלק מפעילות ההתראה של ישראל וארה''ב מול איראן
זה הצעד הדרסטי שנקט צה''ל על מנת למגן את אילת מפני התקפה איראנית
הצוללת עוגנת בנמל אילת פרינטסקרין מסרטון של רן שאולי
תגיות:

קסאם סולימאני (ויקיפדיה)

בשבוע שעבר פורסם ב'ערב ערב' דבר ההכנות של ארה"ב וישראל לפעולת גמול מתוכננת של איראן לאור ההתנקשות בחייו של מפקד כוח קודס והאחראי על פעילות משמרות המהפכה האיראנים, קסאם סולימאני, שחוסל בתקיפה אמריקנית הן בשל חיסולו של מדען הגרעין מוחסן פחרי זאדה שגם את חיסולו מייחסת איראן למוסד הישראלי. ואכן כבר השבוע נפרסה סוללת כיפת ברזל בסמוך לעיר אילת במטרה להגן עליה מאיומים של טילי שיוט המצויים בידם של המורדים החות'ים בים האדום. הצוללת מסוג דולפין הגיעה לנמל אילת לאחר שחצתה לפני כשבועיים את תעלת סואץ. היא שטה באופן גלוי מעל לפני המים ועצרה באילת לצורך הצטיידות בטרם יצאה שוב לים הפתוח. אל הצוללת התלוו ספינות טילים ישראליות. הפעם האחרונה בה נצפה מחזה כזה באילת היתה ב-2009. מהלך הגעתה של הצוללת לאילת הוסכם ואושר על ידי המצרים. מטרתה של הצוללת להוות תמרור אזהרה התקפי מול כל ניסיון של אלה לתקוף את אילת.

השבוע, כחלק מפריסת מערכי ההגנה על העיר, נפרסה גם סוללת כיפת ברזל, במטרה להעניק לעיר הגנה אווירית מפני התקפת טילים אפשרית.  

המורדים החותים פועלים באזור הים האדום בתימן בשליחותם של ארגון דעאש וכן גורמי טרור מאזור סיני והם פועלים בתאום מול איראן ומשמשים כזרוע ביצועית שלה.

 

 

 

 

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש