שרת התחבורה התערבה וחברות התעופה ממתינות בסטנד ביי

מאת: ● 7/1/2021 13:25 ● ערב ערב 2998
פחות מיממה לאחר שגם ארקיע וגם ישראייר הודיעו כי יבטלו את שתי הטיסות היומיות לאילת לאחר שוועדת הכלכלה סירבה לאפשר את המשך סבסודן, יצאה השרה מירי רגב בהודעת תמיכה בהותרת הקו וקראה לאוצר להרתם ולהקצות את התקציב הנדרש. בחברת ארקיע הודיעו כי לא ישנו החלטתם כל עוד לא יגיע הסיוע
שרת התחבורה התערבה וחברות התעופה ממתינות בסטנד ביי
תגיות:

לא חלפה יממה מאז הודיעו שתי חברות התעופה ארקיע וישראייר כי ישעו את טיסותיהן לאילת למשך שבועיים עד לתום הסגר המהודק - כאשר ארקיע הדמימה כבר מנועים בשעה וישראייר צפויה היתה לעשות כן ביום שישי הקרוב - ושרת התחבורה, מירי רגב, יצאה בהודעה שכעת מקווים בחברות כי תשנה את רוע הגזירה.

באם יופסקו הטיסות לאילת מחר, ינותק הלכה למעשה הקשר האווירי בין העיר אילת לשאר חלקי הארץ וזאת לראשונה מאז חניכת הקו לאילת ב-1950,.

שרת התחבורה מירי רגב התייחסה הבוקר להודעת החברות ואמרה: "דווקא בתקופה זו אסור לאפשר את ניתוק העיר אילת מטיסות פנים ארציות שמאפשרות את הגעת תושביה למרכז הארץ לצרכים רפואיים וחיוניים. מבקשת ממשרד האוצר להירתם ולהקצות את התקציחב הנדרש לטובת שמירה על הטיסות לאילת". בעקבות הדברים הופצה הודעה לפיה בעקבות פניית שרת התחבורה חברה ישראייר הודיעה כי לפי שעה לא תבטל את שתי הטיסות היומיות לאילת המתוכננות בתקופת הסגר. 'יום יום' פנה למנכ"ל ישראייר אורי סירקיס וזה הבהיר: "הצלחנו בעזרת הרעש התקשורתי להביא לדיון בין משרד התחבורה למשרד האוצר על העניין ומירי רגב גם התערבה ואנחנו ממתינים שהדיון ישא פרי ולפי שעה הטיסות קיימות במערכת". עוז ברלוביץ' מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל הודיע כי עד שלא יתקבל הסיוע במימון הטיסות לא יחול שינוי בהודעת החברה. 

 

"דבר עם ראש העיר שלך"

 

בהודעה שפרסמה ארקיע אתמול בצהריים נכתב:  "חברת ארקיע מודיעה היום על השהייה זמנית של הטיסות הפנים ארציות לתקופת הסגר המהודק". עוז ברלוביץ משנה למנכ"ל ארקיע מסר: "לאור החלטת הממשלה על הטלת סגר כללי ומהודק על המשק, החברה נאלצת  להשהות זמנית את הטיסות לאילת. החלטה זו התקבלה בלב כבד, לאחר בחינה מדוקדקת. עם קבלת ההחלטה על הסגר השלישי פנתה החברה למשרד האוצר ולמשרד התחבורה בבקשת תמיכה בקו לאילת בתקופת הסגר, באופן דומה למתכונת הקודמת, אך נענתה בשלילה. למרות זאת  ארקיע המשיכה  להפעיל טיסות לאילת במטוס  האמבראר בעל קיבולת של 122 מושבים  בתפוסה נמוכה. בנוסף פנתה ארקיע למשרד התחבורה ולמשרד האוצר בבקשה להחזיר לנוסעי אילת את קו האטובוס שמקשר מירידתם מהמטוס ועד למסוף הרכבת במרכז תל אביב שבוטל על ידי המדינה בתחילת הסגר. גם בקשה זו טרם נענתה. ברלוביץ הוסיף: ״אנחנו בקשר הדוק עם ראש עירית אילת מאיר יצחק הלוי שעושה את כל המאמצים על מנת להביא לתמיכה ממשלתית מיידית בקו לאילת.  ככל שיוענק סיוע, נחזור לטוס".

מי שהצטרף להודעתה ארקיע בשעות הערב היה אורי סירקיס מנכ"ל ישראייר, שעד אותה עת עקץ את ארקיע על שמיהרה להדמים מנועיה. היה זה לאחר שוועדת הכלכלה של הכנסת דרשה הפעלתם של ארבעה דוכני בידוק במקביל למרות שבישראייר דיווחו על מספר זעום בלבד של נוסעים בטיסות רבות. הוועדה לא השתכנעה מדברי ההסבר של סירקיס על נוסעים בודדים בטיסות והתעקשה ובעקבות כך הודיעה החברה כי תפסיק לטוס לאילת החל מיום שישי הקרוב. 

במענה לאתר 'יום יום', אמר סירקיס: "דבר עם ראש העיר הוא יסביר לך כי בעקבות המעבר שלו לגדעון סער החליטו לייבש את העיר ותוכניות הסיוע שהיו בסגרים הקודמים לא מופעלות כעת". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש