השופט: אין בחומר החקירה נגד אבי כהן אינדקציה לעבירות אחרי 2014

מאת: ● צילום: עומר כרמון ● 7/1/2021 17:28 ● ערב ערב 2998
בית המשפט השלום בראשון לציון האריך את תנאי ההרחקה של אבי כהן מנכ''ל חכ''א עד לסוף חודש דצמבר. השופט מתח ביקורת על התארכות החקירה והבהיר כי זוהי הארכה אחרונה בהחלט. כן דחה השופט את טענת המשטרה כאילו נמשכת עבירת ניגוד העניינים של כהן עד היום וקבע כי זו הסתיימה לכל המאוחר באמצע 2015
השופט: אין בחומר החקירה נגד אבי כהן אינדקציה לעבירות אחרי 2014
תגיות:

בקבלו את בקשת המשטרה הבהיר השופט גיא אבנון מביהמ"ש השלום בראשון לציון כי עוד בהחלטתו הקודמת לא חשב כי ישנה עילה לשיבוש החקירה על ידי כהן ולפיכך לא מצא לנכון לתת הארכה של הרחקתו של כהן מהעירייה ומחכ"א בשל חשש כזה, זאת לאחר שהמשטרה לא ידעה להציג לוח זמנים לביצוע פעולות חקירה בנות שיבוש וכן לאחר שהוברר כי פעולות כאלו לא נערכו כלל חודש לפני הדיון. עוד קבע כי לאור כך שהעבירות התבצעו ב-2104, ומכיוון שאין אינדיקציה לכך שכהן המשיך בביצוען של העבירות מאז ועד היום, הרי שקיים חשש בעוצמה נמוכה ביותר לכך שחזרתו למקום עבודתו תסכן את בטחון הציבור או תאפשר עבירות דומות לאלו המיוחסות לו. לפיכך דחה אז את הבקשה. כזכור התקבל ערר שהגישה המשטרה באופן חלקי והעניק הארכה נוספת בת 30 יום להרחקה. 

בבקשה הנוכחית טענה המשטרה כי העבירה של מרמה והפרת אמונים, בדרך של ניגוד עניינים, מתבצעת עד עצם היום הזה. לטענת המשטרה, פעולות החקירה מורכבות ודורשות פרק זמן בלתי מבוטל נוסף של חודשיים. עו"ד של כהן, ששי גז, טען כי עבירת השיבוש/ היא תיאורטית בלבד וכי אין כל חשש לעבירות נוספות. 

לאור כך פסק השופט על הארכה נוספת ואחרונה של הגבלת ההרחקה עד לסוף חודש ינואר (31.1) תוך שהוא מבהיר כי הארכה נוספת לא תנתן אלא אם המשטרה תצביע על התפתחות משמעותית בעלת השלכות רלוונטיות להרחקתו של כהן מעבודתו. השופט ציין כי הוא איננו מקבל את הטענה לפיה ניגוד העניינים של כהן נמשך עד עצם היום הזה. ניגוד העניינים מלמד כי זה הסתיים לכל המאוחר ב-2015 כלומר לפני חמש וחצי שנים. כן דחה השופט את הטענה לפיה הדבר משליך גם כיום על תפקידו של כהן בחכ"א, לפיכך קבע כי: "אין חשש שחזרתו של המשיב לעבודתו תסכן את הציבור או תקל על המשיב בביצוע עבירות דומות". 

השופט נזף ביחידה החוקרת ואמר: "מבלי להקל ראש בכנות כוונתיה של היחידה החוקרת ושאיפתה לקדם את החקירה, ספק בעיני האם קיימה כלשונה את הוראת בית המשפט המחוזי לבצע מאמץ עליון להשלמת פעולות החקירה בנות השיבוש בתוך התקופה שנקצבה...נתון זה, בשילוב הנזק שנגרם למשיב ולתושבי אילת כתוצאה מהעדרותו של מנכ"ל החברה הכלכלית למשך תקופה כה ממושכת, בפרט במצב קורונה כלכלי וחברתי בו אנו שרויים, ותוך שנתתי דעתי לפעולות החקירה המבוקשות, הביאו אותי לכלל מסקנה כי יש לקצוב במשורה תקופת הרחקה נוספת ואחרונה ותו לא. תואיל המבקשת ותברור מתוך הפעולות המבוקשות את אלו שבאמת ובתמים ניתנות לשיטתה לשיבוש, בדגש על חקירתם של גורמים מתוך חכ"א, קרי, עובדים הנתונים למרותו של המשיב", עוד הוסיף השופט כי: "בהקשר זה, אינני רואה עין בעין עם המבקשת את הטענה שחקירת עובדי עירייה שאינם כפופים למשיב כרוכה בהכרח בחשש ממשי מפני שיבוש. לא למותר להזכיר כי נאסר על המשיב לשבש את החקירה, ובכלל זה לשוחח עם איש על תכניה". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש