מי שמע על רוקח כונן בשישי?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: גוגל ● 8/1/2021 02:27 ● ערב ערב 2999
ש' תושבת אילת שביקשה לקנות לבתה התינוקת את התרופה עליה המליצה לה הרופאה ביום שישי בלילה, גילתה להפתעתה שדווקא בימים אלו של קורונה ושפעות אין באילת בנמצא בית מרקחת תורן פתוח בשעות הלילה, כמו בימי שגרה ● בדיקה של 'ערב ערב' מעלה כי בימי הסגר לא מוצאים זכייני הפארמים בעיר טעם להשאיר סניף תורן פתוח, ואולם על דלת הסניף התורן מופיע מספר סלולרי של רוקח שאמור לתת מענה במקרה צרה בכל שעות הלילה ● בעקבות פניית 'ערב ערב' החליטה הנהלת סופרפארם כי סניף שדרות התמרים בעיר יהיה פתוח מעתה ועד לתום הסגר הנוכחי בימי שישי בלילה עד חצות לרווחת תושבי אילת
מי שמע על רוקח כונן בשישי?
בעקבות פניית 'ערב ערב' הודע כי סניף שדרות התמרים יישאר פתוח בימי שישי עד חצות כל זמן הסגר

ביום שישי בערב, כשבתה התינוקת של ש' הרגישה לא טוב, ייעצה לה הרופאה בשיחה טלפונית, להחליף לה תרופה אחת באחרת. ש' שקיוותה כי ההחלפה תועיל לבתה, מיהרה לחפש ברחבי העיר בית מרקחת פתוח כונן, אלא שלהפתעתה הרבה גילתה שאם בימים רגילים ניתן למצוא סופרפארם או את סניף 'בי' בקניון האייס מול פתוחים בלילות שישי עד שעה מאוחרת, על תקן בית מרקחת תורן, דווקא בימים אלו של קורונה, שפעות ותחלואים, אין בכל רחבי אילת בית מרקחת אחד פתוח. ככה לפחות צויין בבדיקה שערכה ב'גוגל' וכך גם ענתה לה המוקדנית בבית החולים 'יוספטל' שהסבירה לה כי בימי הקורונה לא פועל באילת בלילות שישי בית מרקחת תורן בשעות הלילה. "היא הייתה בסדר גמור וייעצה לי לנסות לחפש את התרופה בחנויות הנוחות הפתוחות", מציינת ש', "ובכל מקרה ייעצה שאם לא נסתדר אגיע עם הילדה לבית החולים כאן אולי יתנו לה מנה אחת של תרופה במחלקת הילדים". 

 

תמיד יש רוקח תורן


מה שש' לא ידעה ומשום מה גם המוקדנית של בית החולים לא ידעה, שגם בימים אלו של סגר, פועל בעיר בכל ליל שישי, בית מרקחת תורן, על פי סבב קבוע שנקבע על ידי עיריית אילת. על פי המסוכם, על גבי דלת הכניסה של הסניף התורן מופיע מספר טלפון של רוקח תורן שאמור לענות מיידית לכל פנייה בכל שעות הלילה. אם הרוקח יחליט על פי שיקול דעתו כי ישנה סיבה מספיק חשובה לפתוח את הסניף על מנת למכור את התרופה, כך ייעשה. עוד נמצא בבדיקה של 'ערב ערב' כי בכל מקרה מידע הזכיין של הסניף התורן הן את בית החולים 'יוספטל' והן את המוקד' העירוני במספר הסלולרי של הרוקח התורן על מנת שמקרים כגון אלו של ש' יקבלו מענה הולם. 
ש' שלא חשבה על פנייה למוקד העירוני אמנם פנתה לבית החולים 'יוספטל' אלא ששם, משום מה, לא ידעה הדוברת מעברו השני של הקו, שמאוד רצתה לעזור, את הפרטים הללו.

 

 

"יש לרענן נהלים"


בימים כתיקונם פתוחים בשישי בלילה שני סופרפארים עד שעה מאוחרת בלילה: סופרפארם מול הים עד השעה חצות וסופרפארם הטיילת עד השעה 01:00 בלילה.
 גם לאחר השעות האלו ועד הפתיחה למחרת בבוקר בשעה 10:30, הרוקח התורן אמור לתת מענה מיידי. מאחר ובימי הקורונה אין טעם להאריך את שעות הפעילות של הסופרפארמים ובכל מקרה שני הסופרפארמים המדוברים בקניון מול הים ועל הטיילת כלל אינם פועלים, קיים מענה הרוקח התורן.
אילן הרוש, זכיין סניף 'בי' בקניון 'האייס מול' הופתע לגלות כי בבית החולים 'יוספטל' לא ידעו להעביר את פרטי הרוקח התורן והבהיר כי גם בימי הסגר הקודם בהם סניף 'בי' היה סגור, גם אצלם דאגו שמספר הסלולרי של הרוקח הכונן יופיע על דלת הכניסה. "בעת הצורך הייתי אוסף אותו בכל שעה של לילה ומוריד אותו לסניף ולא רק במקרה של תרופות מצילות חיים. חצי שעה לפני כניסת יום כיפור הגענו לסניף בשביל אנטיביוטיקה ונורופן, כל תרופה חשובה כשצריך אותה".
"למרות הכוונות הטובות כנראה שצריך לרענן את הנהלים כך שגם בבית החולים וגם במוקד העירוני (אם כי במקרה זה לא נעשתה אליו פנייה), יידעו בדיוק לאן להפנות את התושבים או את השוהים בעיר שמחפשים מענה של בית מרקחת", מציינת ש' שבסופו של דבר נאלצה להסתדר בלי התרופה הנדרשת עד למחרת בבוקר. "מעבר לכך, חשוב שמספר הטלפון של הרוקח התורן יופיע לא רק על דלת הסניף התורן אלא על כל דלתות בתי המרקחת בעיר על מנת למנוע את הטירטורים והנדידה של הנזקק לתרופה מסניף אחד לשני. כמו כן, כדאי למצוא דרך לעדכן את נתוני הגוגל, כך שלא רק יצויין כי הסניפים סגורים, אלא גם יצויין שם הסניף התורן, או לפחות יצויין כי ניתן למצוא על גבי דלת הכניסה של הסניפים מספר סלולרי של רוקח תורן, כל אלו יכולים להקל להבא ולפתור בעיות", היא מציעה.

מבית החולים 'יוספטל' נמסר בהקשר לנכתב בכתבה: "תודה על ההערה, נרענן הנחיות" 

מדוברות סופרפארם נמסר: "סניפי סופרפארם באילת ובכלל פועלים שעות ארוכות ובתוך כך בשעות קצה בשבתות ובחגים. עקב סגירתם הזמנית של סניפי 'מול הים' וסניף 'הטיילת', סניף התמרים באילת יהיה פתוח בימי שישי עיד חצות לרווחת ציבור התושבים עד לגמר הסגר. באשר לרשימת התורנים, אנו ממליצים לפנות לעיריית אילת שאחראית על קביעת לוח התורנויות ופרסומה מדי חודש במדיות השונות לידיעת הציבור".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש