מתחת לאף: נגנבו עשרות אלפי כדורי רובה מבסיס צאלים

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 8/1/2021 02:31 ● ערב ערב 2999
עשרות אלפי כדורים נגנבו בשבוע שעבר מבונקר בבסיס צאלים ● בצבא בודקים האם הסתייעו הגנבים בגורמים מתוך הבסיס ● השב''כ צפוי לחבור למשטרה הצבאית בשל החשש מזליגת התחמושת לארגוני טרור בשטחים ● דובר צה''ל: ''במקביל לבדיקת האירוע, תוגבר מערך ההגנה בבסיס''
מתחת לאף: נגנבו עשרות אלפי כדורי רובה מבסיס צאלים
. המדובר במעשה נועז שכלל שימוש במספר כלי רכב. בסיס צאלים

ביום ראשון השבוע נמסר מצה"ל כי בפריצה שארעה לבסיס צאלים בדרום, נגנבו עשרות אלפי כדורי רובה סער מתוך בונקר הממוקם בתוך שטח הבסיס, המשמש כבסיס אימונים של זרוע היבשה. מצה"ל נמסר כי נבחנת האפשרות כי חיילים סייעו למעשה הפריצה מתוך הבסיס. המדובר במעשה נועז שכלל שימוש במספר כלי רכב שנדרשו לעבור את כל מעגלי האבטחה הצה"ליים להיכנס לשטח הבסיס ולהעמיס מספר רב של ארגזי תחמושת. לפיכך נבחנת האפשרות כי הגנבים עקבו אחר התנועה בבסיס לאורך זמן רב בטרם הגניבה. המשטרה הצבאית פתחה בחקירת האירוע ונראה כי השב"כ יצטרף לחקירה בשל מורכבותה והחשש כי האמל"ח יזלוג לשטח הרשות הפלשתינית ויגיע לידי אירגוני טרור. בצה"ל ביקשו את עזרת המשטרה בחקירה. בעבר עלו טענות מצד קציני מילואים שהתאמנו בבסיס צאלים על גניבת ציוד אישי ותחמושת, לצד התגרות מצד בדואים החיים בפזורה בנגב. המשטרה וצה"ל חסרי אונים מול התנהגות זו של האוכלוסייה במקום, נטען על ידי אותם מילואימניקים.

מדובר צה"ל נמסר בתוגבה: "במהלך שבוע שעבר התגלתה פריצה למחסן תחמושת בבסיס צה״ל בדרום הארץ, במהלכה נגנבה תחמושת צבאית. האירוע מתוחקר והמשטרה הצבאית פתחה בחקירת נסיבות האירוע, בסיומה יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית. במקביל לבדיקת האירוע, תוגבר מערך ההגנה בבסיס".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש