סערה בעקבות קריאת יו''ר עמותת מעיין אילת: ''לעצור את כניסת ארגון חושן לבתי הספר באילת''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 8/1/2021 02:40 ● ערב ערב 2999
קהילת הלהט''ב באילת סוערת בעקבות העצומה שהפיץ השבוע יו''ר ארגון עמותת 'מעיין אילת', אריאל בן דוד, בה הוא קורא לעיריית אילת לעצור את כניסתם של נציגי ארגון 'חושן' של אגודת הלהט''ב להרצות בבתי הספר באילת במסגרת תוכנית 'האחר הוא אני' ● בשיחה עם 'ערב ערב' מבהיר דוד: ''אף אחד לא שאל את ההורים אם הם מסכימים למפגשים האלו וכמו שלא מאפשרים הכנסת גורמי תעמולה אחרים לבית הספר, תמוה בעיני למה זה אפשרי ודברים אחרים לא'' ● חברת המועצה יערית סיטבון אבוטבול, מחזיקת תיק הקהילה הגאה באילת מבהירה השבוע: ''דווקא בגלל דפוס החשיבה המעוות הזה, הפעולה הראשונה של פורום הקהילה העירוני הוא העברת מסר חינוכי לאותם נערים שאומר בפשטות: אתם לא לבד. אתם לא מוזרים, אתם יקרים ואהובים'' ● תמבה גיאת: ''אסור לאפשר לגורמי קיצון להכתיב את הלך הרוח בעיר. הגיע הזמן לעצור את השנאה''
סערה בעקבות קריאת יו''ר עמותת מעיין אילת: ''לעצור את כניסת ארגון חושן לבתי הספר באילת''

שבוע לאחר העברת תקציב ייעודי בגובה 100 אלף שקל לצרכי חינוך והסברה הקשורים בקהילה הגאה באילת, ולאחר שחברת מועצת העיר יערית סיטבון אבוטבול, חברת אגודת הלהט"ב הארצית ואמא גאה בעצמה, כללה במסגרת תכנית עבודה שהגישה למינהל החינוך, הרצאות של נציגי ארגון' חושן' מטעם אגודת הלהט"ב יכנסו לבתי הספר בעיר ויעבירו שיחות עם תלמידים במסגרת התוכנית הפועלת באילת 'האחר הוא אני', היה השבוע מי שהתנגד לרעיון וגרם לסערה.

 

''יש דברים שמקבלים דריסת רגל תמימה ואחר כך מתפתחים''. בן דוד

 

הקללה הומו עדיין שגורה


בעצומה שהעלה השבוע בפייסבוק תחת הכותרת "בואו נגן על הילדים שלנו ביחד", בחר יו"ר עמותת 'מעיין אילת' אריאל בן דוד, לקרוא להורים שאינם אוהבים, בלשון המעטה, את כניסתם זו של חברי אגודת הלהט"ב אל בתי הספר בעיר, לחתום על עצומה שאמורה למנוע את הצעד הזה. "אם אתם לא רוצים שילדכם יקבלו בבית הספר במקום ערכי מוסר השראה מאורח חיים הומוסקסואלי, הצטרפו לעצומה הזו", כותב בן דוד בעצומה.  ל'ערב ערב' הוא הסביר כי במרוצת השבועיים הקרובים הוא מתכוון להפיץ את העצומה ולבדוק כמה מההורים באילת מסכימים לטענות שלו. "באם נגלה כי מדובר בהורים רבים, נגיש את העצומה לעיריית אילת ונבקש לבטל את הרעיון הזה", אומר השבוע בן דוד שהצליח להכעיס את חברי הקהילה בעיר, שלא הבינו על מה ולמה ההתנגדות. "צעירים רבים נתקלים בבתי הספר בגינויים רק בגלל שכבר מגיל צעיר ברור לכולם שהם הומואים או לסביות", הסבירה השבוע חברה בקהילת הלהט"ב באילת. "גם היום, למרות ההכרה של האגודה וחבריה, עדיין הקללה 'הומו' שגורה בפי ילדים רבים וצעירים שזהותם המינית עדיין לא ברורה להם עוברים מסכת של השפלות. הכוונה במפגשים האלו היא להאיר לצעירים את העיניים וללמד אותם לקבל ולכבד את האחר והשונה מהם. זה הכל. אף אחד לא מתכוון כאן לחנך אותם חינוך מיני אחר או להמליץ להם לנסות להיות עם בני אותו מין", כעסה הדוברת על הפרשנות שהדברים קיבלו אצל בן דוד.

 

''נערים ונערות סובלים יום יום, שעה שעה מאלימות, שנאה ולהט"בופוביה''. גיאת

 

"על כל דבר שולחים שאלונים ועל זה לא?"


בן דוד מצדו הסביר כי אין לו שום דבר עם חברי הקהילה וכי הוא מכבד אותם ואת בחירותיהם, "ועדיין לא ברור לי למה הם מקבלים אישור להיכנס לבתי הספר מבלי שמישהו טרח בכלל לשאול את הורי התלמידי האם זה מקובל עליהם ואם הם מסכימים. על כל דבר הכי קטן אנחנו מקבלים שאלונים הביתה ועל מה שנראה לי מהותי, אף אחד לא טורח לשאול כי יש מי שזה מתאים לו. אם להם נותנים להיכנס לבתי הספר, למה לא נותנים גם לגורמים אחרים להיכנס ולעשות תעמולה? 

אתה מפחד שהמפגשים האלו יגרמו לילדים לשנות את מגדרם?
"ממש לא. אני יודע שהילדים של היום כבר יודעים הכל ולכן לא ברור לי למה צריך להרחיב בנושא. מבחינתי יש בזה משהו מעודד. אני לא בעד שיגיעו לילדים ויאמרו להם הכל בסדר, לא צריך לפחד לנסות. יש דברים שמקבלים דריסת רגל תמימה ואחר כך מתפתחים למקומות שאף אחד לא רוצה ולא רצה להגיע אליהם". עוד מבהיר אריאל כי אם כבר מדובר בשיחות מן הראוי שיעבירו אותם אנשי מקצוע נייטרלים כמו פסיכולוגים ולא חברי הקהילה שיכולים לשדר לצעירים לכו בעקבותינו".


על הזעם הרב שעוררה העצומה שלו אמר אריאל: "זו דעתם וזה אורח החיים שלהם, זו דעתי וזכותי להשמיע אותה מה גם שכבר עכשיו מתברר שיש לא מעטים שחושבים כמוני. בדיוק כמו שהם לא רוצים שישתיקו אותנו, גם אנחנו רוצים להשמיע את קולנו. אנחנו לא נגד העמותה אבל אנחנו בהחלט נגד הרעיון שזה ייכנס לבתי הספר".

 

''לבי נחמץ. חרטנו על דגלנו את השוויון''. סיטבון אבוטבול

 

"דווקא בגלל דפוס חשיבה מעוות זה"


בתגובה לטענות המועלות בכתבה מסרה חברת מועצת עיר מטעם סיעת 'צעירי אילת' יערית סיטבון: "תוכנית חושן הינוה תוכנית חינוכית שמתחילה מכתות י', גיל משמעותי בשלבי ההתבגרות של בני הנוער וכל מטרתה היא יצרית סבלנות וסובלנות בין בני הנוער, קבלת האחר והשונה ללא כל הבדל, לרבות הבדלי מיניות בהם קיימת קשת רחבה של אפשרויות. כאדם שמאמין בהסברה אין לי ספק שתוכנית חושן תתרום לסרגל הערכים הבינאישי של התלמידים. חשוב להבין, כאשר מפרסמים בלוח מודעות מספר טלפון של מוקד לנפגעות תקיפה מינית, זה לא מעודד נערים לאנוס!
דווקא בגלל דפוס החשיבה המעוות הזה, הפעולה הראשונה של פורום הקהילה העירוני הוא העברת מסר חינוכי לאותם נערים שאומר בפשטות: אתם לא לבד. אתם לא מוזרים, אתם יקרים ואהובים. האמת, בעת כתיבת שורות אלה נחמץ לבי, שכן בתור נערה מתבגרת שלמדה בבית הספר גולדווטר בעיר,  לא היה אז מי שיגיד לי את המשפט המרגיע הזה. חרטנו על דגלנו בסיעת 'צעירי אילת' שיוויון מלא בין כל הצעירים ולכן הפעולה הראשונה שלי בתור מחזיקת תיק הקהילה הגאה באילת היא כזו מכיוון שלפזר סיסמאות כמו "הכל מתחיל בחינוך" זה קל, אך לפעול הלכה למעשה מתוך הבנה אמיתית רק מעטים יכולים! 
הטלפון האישי שלי זמין לכל הורה/נער/נערה שיש להם שאלות בנושא בכל שעה - 0507070738.
בהזדמות זו אני מבקשת לקרוא להנהגת ההורים העירונית להיות שותפה לתוכנית חושן. אני באמת מאמינה שהצלחת התוכנית תעטוף את בני הנוער בהרבה כלים ובהרבה אהבה".

תמבה גיאת מהתארגנות "גאווה באילת ובערבה" מסרה בשם האגודה למן הלהט”ב: "אנחנו שמחים ושמחות שעיריית אילת יוצאת בבשורה היסטורית שתשפר את חייהם של מאות להט"ב בעיר, תספק מענים לצרכיהם ותחזק את תחושת הביטחון והמרחב הבטוח של כל אחד ואחת מתושבי העיר הגאים ומבקריה. אלפי נערים ונערות סובלים יום יום, שעה שעה מאלימות, שנאה ולהט"בופוביה רק בגלל זהותם. אסור לאפשר לגורמי קיצון להכתיב את הלך הרוח בעיר. הגיע הזמן לעצור את השנאה ולאפשר לכל אחד ואחת לחיות את חייו בביטחון גם באילת".

ממשרד החינוך לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת