ללמוד על בשרה של אמריקה

מאת: ● 10/1/2021 10:16 ● ערב ערב 2999
ארה"ב היא הראשונה להציג לנו את תמונת האנושות היום, והתמונה היא של אנושות מידרדרת. אמריקה היא דוגמה לשאר המדינות שמביטות בעיניים קרועות לרווחה על מצבה ועל מה שעתיד לקרות במדינותיהן בעתיד הלא-רחוק.
ללמוד על בשרה של אמריקה
ד"ר לייטמן צילום טים נוקס
תגיות:

המהומות האלימות בבניין הקונגרס בארה"ב, כשאנשי המשטר הלאומי התפרסו בהמוניהם על גבעת הקפיטול, הן אחד המחזות שפותחים את שנת 2021 – שנה גורלית לאנושות כולה.

ארה"ב היא הראשונה להציג לנו את תמונת האנושות היום, והתמונה היא של אנושות מידרדרת. אמריקה היא דוגמה לשאר המדינות שמביטות בעיניים קרועות לרווחה על מצבה ועל מה שעתיד לקרות במדינותיהן בעתיד הלא-רחוק.

ומיהי אמריקה של 2021? אומה שסועה ומפולגת, אוסף של עמים וטעמים, שני גושים יריבים ששונאים זה את זה – אם מטעמי גזע ודת, אם מטעמי חברה וכלכלה, אם מטעמי תרבות וחינוך, מכל טעם וטעם.

השקפות העולם והרקע האידיאולוגי כל כך שונים, עד שקשה לראות באופק קצה חוט שקושר בין שני הפלגים. אין ניחוש איך תיוולד התקשרות כלשהי. בסוף היא תבוא, אבל כרגע היא לא נראית לעין.

בשלב זה כל אחד דורש את שלו ולא מוכן לוותר, לא להתפשר ולא להתחבר. זה טבעו של האגואיזם שבבסיס הטבע האנושי. הוא לא יודע פשרות ולא יֵדע שובע. גם אם תיקוני חוקת ארה"ב יקבעו אחרת, עדיין לאגו חוקים נוקשים משלו ואין לו מדינה. היום זו אמריקה, מחר כל העולם.

במבט רחב יותר, גלובלי, חוצה שנים וגבולות, האנושות בתהליך ממושך של התמזגות לחברה עולמית אחת. הטבע האינטגרלי מאיץ בכולם להידמות לו ולהיות מאוחדים, הרמוניים, מקושרים, מרושתים, מחוברים על פני כל ההפכים. גם אם נגלים לעינינו סתירות וניגודים, קונפליקטים ופיצולים, הם רק בשלב ביניים, בתהליך התהוות לקראת איזון הדדי.

הכוחות הסותרים יכולים להתראות כהתנגשות טבעית כמו באמריקה, להיקלע למיני-מלחמה על צביונה של החברה; והם יכולים להתראות ככוחות הפוכים שפועלים לבניית נושא משותף, שמכיל ומכבד את האחר, משלב בין הניגודים להתקשרות חברתית חדשה ומופלאה.

התהליך יקרה מאליו, זה דרך הטבע שפועל בעיתו, בקצב משלו, ומאיץ בנו להתחבר. אלא שמחוסר ההתאמה שלנו לחוקי הטבע, ההתקשרות מתגלה כהפוכה ונוצרת בנו כתלות הדדית שלילית. התהליך האנושי מצידנו, זה שמקדים תרופה למכה ומוביל לאחווה ולערבות הדדית, יכול לקרות רק בעזרת חינוך והשכלה, בהעלאת מודעות לטבע האדם והעולם ולהבנת הכוחות שפועלים בנו ועלינו, בינינו ודרכנו.

לא רק ידיעה שהעולם עגול ולכן גם על האנושות להיות עגולה כמותו, אלא גם תוספת רגשית, חיבור שירכך את הלב ויעודד להתעלות וליישב בין הניגודים. לא מדובר בעוד כלי חינוכי שירגיע את הרוחות בין הדמוקרטים לרפובליקנים, אלא כלי חדש ליצירת רוח חדשה של חיבור, של תקווה לעתיד משותף וטוב; תזכורת שכולנו ממקור אחד.

אמריקה של 2021 במצב מסוכן. הרפובליקנים בשלהם ולא מוכנים לוותר, הדמוקרטים מוכנים ללכת עד הסוף ולהרוס כל מה שבדרכם, ואין בימה ניטרלית. אין סביבה מאחדת והשפעה תקשורתית מאחה. זה בכלל לא משנה מי ישב בחדר הסגלגל, כי בקצב הפילוג הנוכחי אמריקה עלולה להידרדר לימים שבהם הצפון והדרום התכתשו זה בזה במלחמת אזרחים קשה. וכשנחלי דם ישטפו את רחובות האומה, אז, אולי אז, יתעוררו שני הצדדים, שני החצאים, ויבינו שחובה עליהם להשלים ולהשכין שלום.

השלום לא יקרה בלחיצת יד מרגשת או בחתימה על הסכם בשעת שיא טלוויזיונית. השלום הזה יהיה במישור אחר. לא רק אנושי, אלא רוחני, בתחושה של שותפות וערבות מעל הכול. בתוספת של צד שלישי, הרגשת כוח הטבע העליון שיצר מלכתחילה את הניגודים.

אמריקה כהרגלה תמשיך להוות דוגמה לאנושות: או בתור האומה הראשונה שתתעלה מעל האגו ותתלכד מעל הניגודים, או כמי שתתפצל עוד יותר ותראה לעולם את הנחיצות הממשית להתחבר כדי לחיות.

 

התוכן מבוסס על שיחות של הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שכתבו וערכו תלמידיו.

  • הרב ד"ר מיכאל לייטמן מלמד קבלה בערוץ 96  (HOT) ובאתר "קבלה לעם kab.co.il - "
  • למפגש מבוא בחכמת הקבלה צרו קשר: 1-700-509-209 או במייל info@kab.co.il.
  • קבלו תוכן איכותי: הוסיפו את המספר 051-5108032 לאנשי הקשר, שלחו את שמכם בווטסאפ (לא סמס), וקבלו תכנים מרתקים ישירות לנייד.

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש