’'זו מאפיה בחסות הפוליטיקה''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 15/1/2021 12:58 ● ערב ערב 3000
חמישה חודשים אחרי שמשרד התחבורה הפסיק את פעילות האוטובוס 'בי פירסט' בבעלות חברה אילתית, שהעניק שירותי נסיעה וי.אי.פי לנוסעים מאילת, בטענה כי בעל האוטובוסים, מישל אלקסלסי, הבעלים של חברת מטיילי א.א. אילת אינו עומד בתנאי הרישיון ● בישרה השבוע חברת 'אגד' על יציאתו לדרך של שירות זהה ● אלקסלסי זועם ומבהיר: ''נפנה לערכאות משפטיות. מה שקורה בין משרד התחבורה לאגד זו מאפיה בחסות הפוליטיקה''● באגד מבהירים: ''אין מקום להשוות בין פרויקט מוסדר ומתוכנן בשיתוף משרד התחבורה, לבין פעילות פיראטית ובלתי מורשית אשר פעלה תוך סיכון בטיחות הנוסעים''
’'זו מאפיה בחסות הפוליטיקה''
צילום: וויקיפדיה
תגיות: תחבורה, אגד,

חמישה חודשים עברו מאז סערו הרוחות באילת בעקבות החלטת משרד התחבורה להפסיק באחת את שירותי האוטובוס 'בי פירסט' שפעלו ביוזמת החברה האילתית 'בי פירסט מדיקל אילת'. הייתה זו יוזמה מקומית שצמחה עוד לפני תחילת ימי הקורונה בשיתוף פעולה עם חברת מטיילי א.א. אילת בבעלותו של תושב העיר מישל אלקסלסי, שהעמיד לרשות חברת 'בי פירסט מדיקל שלושה אוטובוסים ברמת וי אי פי לטובת הפעלת קו מיוחד שאיפשר נסיעה מאילת לתל אביב וחזרה בתנאי שירות מיוחדים".

 

"לא יאמן שמונופול כזה מתקיים מתחת לעינם הפתוחה של כל הגורמים וכולם שותקים". אלקסלסי


מי שעמד מאחורי הרעיון היה רמי בן סימון, מנכ"ל חברת 'בי פירסט מדיקל אילת', חברה שעיקר עיסוקה בהפעלת שירותי אמבולנסים פרטיים, שהיטיב להבין כי תושבי אילת זקוקים לנסיעות וי.אי.פי באוטובוסים. ימי הקורונה היו עבורו ועבור מי שהעמיד לרשותו את שלושת האוטובוסים היקרים והמיוחדים- מישל אלקסלסי, הזדמנות פז להשיק את הקו המיוחד, שכן בתחילת ימי הקורונה הפסיקה חברת ארקיע את טיסותיה בקו אילת- תל אביב וחברת ישראייר צימצה את טיסותיה לשתיים ביום, עובדה שהקשתה על נוסעים מאילת, ובעיקר על חולים, להגיע לטיפולים במרכז הארץ. בתמורה לסכום נסיעה גבוה מהרגיל בקו אגד מאילת לתל אביב, הציעה חברת 'בי פירסט' נסיעות בתנאים מיוחדים שכללו מושבי נסיעה נוחים שיוכלים להגיע למצב שכיבה, שירות דיילת, שירותים מובנים באוטובוס ואפילו כיבוד ושתייה לאורך הדרך. הקו המיוחד הזה שהתחיל עם נוסעים בודדים, זכה בהדרגה להכרה ואהדה בעיקר מצד האילתים שהבינו כי במחיר של טיסה מוזלת הם יכולים לחסוך מעצמם את הטירטור שבהגעה לשדה התעופה וההמתנה הממושכת. עבור חולים אילתים שנזקקו לטיפולים במרכז הארץ היוו האוטובוסים של 'בי פירטס' הצלה של ממש, כשהם העידו על כך שאחרי טיפולים לא קלים, הדרך חזרה הביתה בטיסה מקשה עליהם במיוחד.

 

לא מתכוון להניח לשלושה אוטובוסים בהם השקיע מיליונים להשתזף בשמש. אוטובוס של בי פירסט

 

למי הפריעו שלושה אוטובוסים?


אלא שדווקא אז, בתחילת חודש ספטמבר, כשנדמה היה ששירותי 'בי פירסט' עלו על הגל הנכון ותושבי אילת הצביעו ברגליים, החליטו במשרד התחבורה לזמן את הבעלים של חברת האוטובוסים א.א. אילת- מישל אלקסלסי לשימוע ודרשו ממנו באחת להפסיק את פעילות הקו בטענה כי הוא אינו עומד בתנאי הרישיון שהוענק לו לבצע נסיעות מסחריות בלבד. לא הועילו לאלקסלסי כל הניסיונות לטעון כי חברת מטיילי א.א. אילת שבבעלותו אינה אותה חברה כמו זו המפעילה את קו 'בי פירסט' ומדובר בשתי חברות נפרדות עם חברי הנהלה שונים ועוסק מורשה שונה, לא הועילו לו הניסיונות לטעון כי הוא בסך הכל מספק את האוטובוסים כמותר לו על פי תנאי הרישיון ומי שמפעילה את הקו בפועל היא חברת 'מדיקל בי פירסט'. בפועל נמצא קשר בסעיף הבעלות על שתי החברות ובמשרד התחבורה עמדו על הרגליים האחוריות ודרשו להפסיק את פעילות הקו במידית. אלקסלי שהבטיח לא לעבור על הסוגיה בשתיקה ולהחזיר לפעילות את שלושת האוטובוסים בהם השקיע לטענתו מיליוני שקלים, פנה לערכאות משפטיות וכך נשכחה הפרשייה מאחור כששגרת הקורונה ואיתה הטיסות חזרו לפני יותר מחודשיים. כבר אז יותר מנרמז על ידי מפעילי 'בי פירסט' כי מי שעמדו מאחורי התלונה למשרד התחבורה בגין הפעלת קו הוי. אי. פי, הייתה לא אחרת מאשר חברת 'אגד'. "מדובר בעינם הצרה של גורמים חיצוניים", הדגיש אז אלקסלסי שתמה מדוע ולמה מפריעים שלושה אוטובוסים בקו מוגבל ביותר לחברת הענק אגד.

 

אוטובוס מחלקה ראשונה של חברת  מרצדס (מתוך אתר מרצדס)

 

אגד משיקה קו פרימיום


אלא שבעוד בטרם הספיקו תושבי אילת לשכוח את אוטובוס 'בי פירסט' , התקבלה השבוע אולי התשובה מדוע ולמה הפריעו שלושה אוטובוסים לתאגיד הענק אגד כשזו האחרונה יצאה השבוע בפרסומי ענק על רכישתם של 20 אוטובוסי פרימיום של חברת מרצדס, שלטענת החברה אמורים להתחרות בשירותי הטיסות של חברות התעופה ישראייר וארקיע. בדומה להבנה אליה הגיעה עוד קודם חברת 'בי פירסט' השכילו גם באגד להבין כי בעידן בו עבר שדה התעופה מאילת לרמון ושדה התעופה שדה דב נסגר לטובת נתב"ג, נסיעה ישירה בתנאי נוחות וי אי פי תהייה עדיפה במקרים רבים בקו אילת- תל אביב וחזרה. "מאז החל השינוי בטיוסות לאילת, ישנה עלייה בביקוש לנסיעות באוטובוס לעיר הדרומית שהפכו לכדאיות הרבה יותר", הובהר באגד. האוטובוסים המיוחדים שנרכשו לטובת נסיעות בינעירוניות יגיעו ארצה בעוד כשלושה –ארבעה חודשים על מנת לעמוד בדרישה הגדולה של תקופת הקיץ והחגים בהם כך על פי הצפוי כבר תהייה מרבית אוכלוסיית ישראל מחוסנת וככל הנראה כבר תהייה חזרה לשגרה כמעט מלאה. האוטובוסים יכילו 43 מושבים בלבד, לעומת 60 כמקובל באוטוסים הרגילים, כך שהרווח לרגליים יהיה גדול יותר, המושב יוכל לנוע לאחור בזוית גדולה יותר שתאפשר כמעט שכיבה, יהיה אדום מתקפל לרגליים, מעמד לסלולארי וטאבלט ושקע טעינה. מחיר הנסיעה באוטבוסי הפרימיום, כך מבטיחים באגד לא יהיה שונה מאלו הרגילים ויעמוד על 70 ש"ח, סכום של כרבע ממחירי הטיסות הרגילים.

 

"הרצחתם גם ירשתם?"


מי שלא אהבו בלשון המעטה לשמוע את החדשות המרעישות מבית היוצר של אגד היו הבעלים של חברת מטיילי א.א. באילת, מישל אלקסלי ומנכ"ל חברת 'מדיקל בי פירסט אילת', רמי בן סימון, "זו מאפייה בחסות הפוליטיקה", זעם אלקסלסי השוהה בימים אלו בחו"ל ומתכנן עם שובו חזרה ארצה בימים הקרובים לפעול משפטית מול החלטת חברת אגד. "כשהיינו בשימוע במשרד התחבורה הכל נראה שם כמו מוזיאון של אגד. רוב המנהלים במשרד התחבורה הם יוצאי חברת אגד ולכי תתמודדי את, המשקיעה הקטנה בגוב האריות. השקעתי מיליונים ביוזמה הזאת שהייתה לגמרי שלנו ושל חברת בי פירסט, 
בימים בהם אף אחד לא ראה ממטר את האילתים ולנו היה חשוב לתת להם שירות. הפסדתי בהתחלה הון עתק עד שזה תפס תאוצה ואנשים נתנו בנו את אמונם. דווקא כשהגענו לשיא ואנשים התחילו להבין את חשיבות השירות ובעיקר חולים אילתים ברכו אותנו בכל יום מחדש על הרעיון ועל הנוחות שאנחנו מאפשרים להם אחרים טיפולים קשים, היה למשרד התחבורה חשוב להפסיק אותנו. לא יאמן שמונופול כזה מתקיים מתחת לעינם הפתוחה של כל הגורמים וכולם שותקים. איך זה שהפריטו את כל הקווים הבינעירוניים בארץ ורק את הקו לאילת השאירו בבלעדיות בידיים של אגד? זה הרי מונופול מטורף. האם יתכן שהם לא רק רצחו אלא גם ירשו מאיתנו את הרעיון? הענקו שירות יחיד במינו בארץ והם מעתיקים אותו מאיתנו אחרי שרמסו אותנו. אני לגמרי לא מתכוון לשתוק ולא מתכוון להניח לשלושה אוטובוסים עליהם השקעתי מיליונים להשתזף בשמש. נמצא דרך להחזיר את הנסיעות האלו באופן בו אף אחד לא יוכל לדבר. יש לנו תוכניות ועוד ישמעו מאיתנו. זו בושה וחרפה שחברה מונופוליסטית ענקית כזו עושה הכל כדי לפגוע בשתי חברות אילתיות קטנות שמפרנסות משפחות מקומיות".

רמי בן סימון, מנכ"ל חברת 'בי פירסט מדיקל אילת' מסר השבוע: "זה היה ברור שזה בדיוק מה שהולך לקרות ולכן היה להם חשוב להפסיק את הפעילות שלנו. בכתבות מקדימות שהתפרסמו לאחר שהקו שלנו נסגר כבר הבנתי לאן הדברים זורמים. היו לנו שלושה אוטובוסים בלבד שהפריעו לצי הגדול שלהם. זו תחושה שדורכים על התושב הקטן בחסות המדינה".


ואילו מחברת אגד נמסר השבוע: "מדובר במהלך חשוב ואסטרטגי עליו עבדה אגד במשותף עם משרד התחבורה במשך תקופה ארוכה, במטרה להקל ולהנעים את נסיעותיהם של תושבי אילת. מעבר לפינוק ולנוחיות שבשירות, בשל העובדה כי הפעילות החדשה חוקית ומוסדרת, ייהנו תושבי העיר והבאים לנפוש בה, ממחירים זולים ומפיקוח מתמיד אשר יבטיח את בטיחות נסיעותיהם.
אין מקום להשלוות בין פרויקט מוסדר ומתוכנן בשיתוף משרד התחבורה, לבין פעילות פיראטית ובלתי מורשית אשר פעלה תוך סיכון בטיחות הנוסעים.
בשורה התחתונה, מדובר ביום חג לתושבי העיר אשר ייהנו משירות פרימיום יעיל ונוח במחיר שווה לכל שווה נפש".

ממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת