החלו עבודות ההצלה של צריף הראשונים באילות

מאת: איציק נועם ● 15/1/2021 13:04 ● ערב ערב 3000
החלו עבודות השימור של צריף הראשונים בקיבוץ אילות שפעל עד 1985 ● וכלל חדר אוכל, מטבח ומועדון חברים ● הפרויקט בתקצוב המועצה האזורית וקיבוץ חבל אילות ובליווי ד''ר נטלי מסיקה
החלו עבודות ההצלה של  צריף הראשונים באילות

צילום: המועצה לשימור אתרים מחוז הנגב

בעצם ימים אלו החלו עבודות הצלה ושימור של צריף  הראשונים בקבוץ אילות. הצריף  כלל שלושה  חדרים – חדר אוכל,  מטבח ומועדון לחבר. המקום שימש עד לשנת 1985, אז הושלמה בניית חדר האוכל החדש. לימים, הוסבו חדר האכילה לספריית חברים, המטבח – למשרד הקיבוץ,  הנהלת חשבונות, חדרי רכזים ובעלי תפקידים אחרים. לצד חדר האכילה הוקם אולם מופעים המשמש את חדרי האירוח של הקיבוץ.
בתום שנת החמישים לישוב, היה חשוב לחברי הקהילה להמשיך ביצירת עניין תרבותי-חברתי מאחד.

 

כערך קהילתי חשוב, הציבו חברי הקיבוץ  את אתגר השיפוץ כעשייה התנדבותית 


שימור הצריף כפעולה משותפת לכלל הקהילה הגיע כנושא לאסיפה מיוחדת וזכה בהסכמה גדולה של  החברים להוות מוקד לפעילות חברתית-ערכית לדורות. הכוונה להפוך את המקום למוקד שיספר על עשייתם של הוותיקים מחד ועל תכניות העתיד מאידך, מקום בראש ובראשונה עבור אנשי המקום וכרובד נוסף עבור אורחי הישוב. 
השיפוץ נעשה על ידי חברי הקיבוץ בהתנדבות, כאשר המועצה לשימור הפיקה תיק תיעוד בעריכתה של ד"ר נטלי מסיקה וכן את התכנון ההנדסי למבנים. תיק התיעוד נערך ע"י ד"ר נטלי מסיקה, כאשר עבודת השימור נעשתה במשותף עם המועצה לשימור והמועצה האזורית אילות. הקיבוץ והמועצה האזורית חבל אילות תקצבו.

מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, עמרי שלמון הודה למשרד התרבות והספורט ולאגף מורשת במשרד ירושלים ומורשת על תרומתם הגדולה למאמץ השימור בקבוץ אילות


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש