ייצוגית נגד ישרוטל: אי התאמה בפרסום גודל החדרים

מאת: ניר אמיתי ● 15/1/2021 13:15 ● ערב ערב 3000
שלושה תובעים ייצוגיים, הגישו לאחרונה בקשה להכרה כתביעה ייצוגית כנגד רשת ישרוטל, וזאת לאור הצגת מצגים מטעים לכאורה בפרסומי הרשת בכל הנוגע לחדרים אותם הם מוכרים במרשתת ● הבקשה מעלה טענות להעדר התאמה בין הפרסומים לגודל החדרים, הטעייה לגבי קיומה של אמבטיה והצגת חדרי קרקע כחדרי גן
ייצוגית נגד ישרוטל: אי התאמה בפרסום גודל החדרים
העמידו את סך הנזק על למעלה מ-20 מיליון שקל. מלונות ישרוטל באילת ● צילום: Depositphotos

מכתב הבקשה עולות טענות להטעיה של רשת ישרוטל באתריה, בהם היא מוכרת חדרי מלון שאינם תואמים את המציאות. בין היתר נטען לחוסר התאמה בגדלי החדרים כפי שהוצגו, באשר לדבר קיומה של אמבטיה בחדרים בהם היא אינה קיימת, בכך שחדרים הוצגו באופן מטעה כחדרי גן, ובכך שחדרים הוצגו באופן מטעה כבעלי בריכה פרטית. הטעיות אלה מהוות הפרה של חוק הגנת הצרכן, נטען בבקשה לאישור התובענה כייצוגית, שהוגשה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בחודש שעבר.

הבקשה, שהעמידה את סך הנזק המצטבר על קצת יותר מ-20 מיליון שקל, אמדה את מספר הנפגעים הפוטנציאלי מאי ההתאמות המתוארות בלמעלה  מ-20,000 איש, כאשר הנזק הנטען לכל אדם הינו 1,000 שקל ללילה.  
הבקשה, שהוגשה על ידי שלושה מלקוחות החברה, התייחסו למגוון טענות, כך למשל נטען להבדלים בגדלי החדרים. במקרה אחד הוצגה סוויטה בגודל 80 מ"ר כשבפועל מדובר היה בסוויטה בגודל 45 מ"ר, "בבדיקה שערכו המבקשים נמצאו לא פחות מ-350 פרסומים שונים, הנוגעים לסוגי חדרים רבים במלונות שונים, בהם קיימות אי התאמות בין הפרסומים השונים הנוגעים לאותם חדרים", נכתב בבקשה, "אין המדובר בטעות נקודתית, אלא בעניין רוחבי, אשר פגע  ועודנו פוגע בלקוחות רבים מאוד", נכתב. הבקשה פרטה חדרים שתוארו כחדרי גן אך למעשה פנו לחניה. בעקבות פניית המבקשים שינתה הרשת את תאורם לחדרי קרקע עם מרפסת, טענה אחרת התייחסה ל"בריכות פרטיות" הצמודות לחדרי מלון בראשית, אלא שלטענת המבקשים בחלק מהמקרים אין המדובר בבריכות פרטיות שכן הן נצפות מכל עבר. גם בקרה זה שינתה הרשת את תאור הבריכות ל"אישיות" או "צמודות". טרם הוגש כתב תשובה לבקשה.

מרשת ישרוטל נמסר בתגובה: "התביעה התקבלה והועברה לבחינה יסודית של היועצים המשפטיים של החברה”
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש