אל על חזרה לטוס לאילת? לא לאורך זמן!

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 21/1/2021 14:32 ● ערב ערב 3001
חברת אל על הודיעה כי תשוב להפעיל קו מנתב''ג לאילת מיד עם הסרת הסגר ופתיחת בתי המלון בעיר ● בחברה לא ציינו את תדירות הטיסה ומחירה ● גורמי תעופה: ''אל על לא פועלת כאן בשל חיבתה לאילת אלא על מנת לשמר כשירות טייסים בעת הסגר ובאופן זמני. הקו לאילת לא היה ולא יהיה כדאי עבורה''
אל על חזרה לטוס לאילת?  לא לאורך זמן!
אל על מצטרפת לחגיגת הסבסוד בקו לאילת

שבע שנים לאחר שהפסיקה את קו טיסותיה לאילת בשל מה שכינתה אז "שיקולים בטיחותיים", תשוב חברת אל על לטוס לאילת, זאת מאחר והשיקולים שמנעו ממנה לנחות בשדה אילת אינם קיימים עוד בשדה רמון החדיש. עד לפני שבע שנים הפעילה אל על קו לאילת במשך כשנה וחצי, קו שאופיין במחירים זולים יחסית למתחרותיה ארקיע וישראייר (כ-99 שקל לצד לתושב). החזרת הטיסות צפויה בתום הסגר הנוכחי ועם שובם של בתי המלון בעיר לפעילות, בין אם במסגרת מתווה איים ירוקים ובין אם במסגרת פתיחה כללית של המשק.
בהודעת החברה אמנם נאמר כי: “טיסות אל על לאילת יאפשרו ליהנות מחופשה בעיר הדרומית תוך הפגנת תמיכה בענף התיירות המקומי, חיזוק העיר אילת ונמל התעופה הבינ”ל רמון בעיצומו של משבר הקורונה", ואולם גורמי תעופה עמם שוחחנו השבוע הטילו ספק בדברים: "הם עושים את זה כי הם רוצים להכשיר טייסים, לא בגלל שהם רוצים לתמוך בעיר הדרומית כמו שהם אמרו. היום יש לאל על טיסות שמכונות טיסות אוורור. כל טייס חייב להמריא ולנחות 3 פעמים בשלושה חודשים על מנת לשמור על כשירות תעופה, טייסים שהוכשרו לאחרונה ואין מספיק מכסת טיסות על מנת להשאיר אותם כשירים, ישנן שתי אפשרויות: או להוציא אותם לחל"ת או להוציא אותם לטיסות אוורור, אלא יכולות להיות טיסות לשומקום ואלו גם יכולות להיות, נכון לכרגע טיסות מסובסדות על ידי המדינה, במסגרת המכרז שהיא הוציאה על הקו לאילת לתקופת הסגר וזה מה שאל על עושה, היא מנצלת את המכרז הארצי על קו רמון, על מנת לאוורר את הטייסים שלה, לשמור על כשירותם ולא להצטרך להוציא אותם לחל"ת. זו גם הסיבה שטייסי החברה הסכימו לתעריף נמוך יותר, ובכל מקרה זה לתקופה מוגבלת גם לפי הודעתם וזה ייפסק ברגע שהמדינה לא תסבסד את זה יותר. כשיגמרו הסגרים והשמיים יפתחו לא יהיה לאל על שום אינטרס כלכלי לטוס לאילת", אמרו אותם גורמים. 
ואכן, ההכרזה על התחלת הטיסות לאילת נעשתה בסמיכות לקבלת החלטה בהנהלת אל על להפסיק את הטיסות בשבת של החברה הבת סאן-דור. 
תנועת הנוסעים לאילת במהלך שנת 2020 הסתכמה (בשני הכיוונים) ב-352 אלף איש - ירידה של 55% לעומת השנה קודמת, וזאת בשל משבר הקורונה.


כאמור הקו לאילת מסובסד כיום על ידי המדינה שמוציאה בשל כך מידי תקופה מכרז להפעלתו. למכרז זה ניגשה עד הסגר השני רק ישראייר, לאחרונה הצטרפה אליו גם ארקיע בטרם הדמימה מניעיה בשנית, וכעת צפויה להיכנס אליו גם אל על, שטרם הודיעה מה תהיה תדירות טיסותיה לאילת וכן לא פרסמה את מחירי הכרטיסים. על מנת שתוכל להתחרות במחירים שמציגות מתחרותיה, קיבלה אל על את הסכמת טייסיה להפחתת תשלום המינימום המשולם לטייסי והעומד כיום על חמש שעות, לשלוש שעות בלבד.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש