תביעת המיליונים של סנטרל פארק הסתיימה במעט מאוד

מאת: איציק נועם ● צילום: גוגל ● 29/1/2021 11:56 ● ערב ערב 3002
תביעות המיליונים ההדדיות שניהלו חברת אילת אין און דה פארק, בעלת מלון סנטרל פארק ומלונות הכשרת היישוב הסתיימו בפסק דין צנוע בהרבה ● השופטת: ''יש להצר על כי הצדדים לא השכילו לנהל ענייניהם בתבונה וברוח טובה”
תביעת המיליונים של סנטרל  פארק הסתיימה במעט מאוד
אין לחייב את הנתבעת בשדרוג המלון לרמה אחרת לגמרי. סנטרל פארק

חברת In On The Park Ltd (אין און דה פארק) תקבל מחברת מלונות הכשרת הישוב בע"מ סכום של קצת יותר מ-220 אלף שקל, ממנו יקוזז סך של כ-43 אלף שקל להם זכאית הכשרת הישוב. כך פסק בית המשפט המחוזי בתל אביב בתביעתה של חברת אין און דה פארק את הכשרת הישוב ובתביעה שכנגד שהגישה האחרונה. התביעות הוגשו על סכומים של 9.7 מיליון שקל בתביעת אין און דה פארק ועל לסך של 3.8 בתביעה שכנגד שהגישה הכשרת היישוב. 
בין היתר אישר השופט סכום של כ-136 אלף שקל שתשלם הכשרת הישוב בעבור חוב דמי בונוס וכן סכום בגובה 56 אלף שקל בעבור נזקים בשטיחים וסכומים קטנים בעבור זימון חדרים והתחייבויות מנויי כושר. מנגד קבע סכום של 43 אלף שקל בעבור החזר הוצאות שהוציאה הכשרת הישוב במסגרת שיפוצים שנאלצה לעשות במלון במהלך תקופת השכירות. 
בכך נדחו במרבית טענות אין און דה פארק שנגעו לנזקים שנגרמו למלון ולציוד בתקופה בו שכרה אותו הכשרת הישוב עת פעלה תחת מותג 'רימונים', וכן נדחו טענות לאבדן הכנסה מדמי שכירות. גם טענות הכשרת הישוב מנגד נדחו ובהן טענות לחיוב התובעת בעלותם של השיפוצים שבוצעו במלון בתקופת השכירות וכן נזקים בגובה כמיליון שקל שנגרמו לה לטענתה בשל הפעלת המלון ללא רישיון עסק. פסק הדין מציין כי מאחר ומר יצחק דיין, בעליה של אין און דה פארק מצוי בהליכי פשיטת רגל, כל הכנסות התובעת הקשורות לפעילות המלון מומחות לטובת בנק הפועלים. בשולי פסק הדין הצרה השופטת הבכירה רחל ברקאי, כי "כי יש להצר על כי הצדדים לא השכילו לנהל ענייניהם בתבונה וברוח טובה ובחרו בדרך זו. ניתן היה לבצע מסירה של המלון בצורה מסודרת יותר תוך מעורבות של גורמי מקצוע מוסמכים, כגון שמאים, ככל שנדרש הדבר, דבר שהיה מוביל בהכרח לצמצום המחלוקת", לאור סכומי הפסיקה לא נפסקו הוצאות לצדדים. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש