המועצה הדתית אילת במיזם מציל חיים

מאת: ● 5/2/2021 12:25 ● ערב ערב 3003
המועצה הדתית ממשיכה לפעול וליזום והפעם למען הצלת חיי אדם ● במסגרת פרויקט ''הצלת חיים'' בו שמה לה למטרה המועצה הדתית, לרשת את כלל מתקני הדת בעיר במכשירי החייאה, חולקו השבוע (ב') שמונה מכשירים לגבאים ● המכשירים יוצבו בבתי הכנסת ● הטקס התקיים בנוכחות יו''ר המועצה הדתית, חיים עמר ואנשי מד''א
המועצה הדתית אילת במיזם מציל חיים
המכשיר נותן מכות חשמל, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות. טקס חלוקת המכשירים

לאחר חלוקת המכשירים, נערך קורס עזרה ראשונה מיוחד במהלכו למדו הגבאים כיצד לתפעל את המכשיר, אשר הנו נגיש וקל לתפעול ע"י כל אזרח בשעת חירום גם ללא ידע רפואי מוקדם.
בכל 60 שניות שחולפות ללא טיפול מרגע תחילתו של אירוע לבבי, פוחתים סיכויי ההישרדות של החולה ב-7%-10% וככל שמתן מכת חשמל מתרחש מהר יותר, הסיכוי של החולה לחדש את פעילות הלב גדל מסבירים במד"א. חיים רבים כבר ניצלו ברחבי הארץ באמצעות מכשירי הדפיברילטור של מגן דוד אדום, המכשיר נותן מכות חשמל על פי הצורך, מכתיב את קצב ההחייאה, ומספק הוראות הפעלה קוליות וחזותיות ברורות. במקביל, המפעיל מקבל הנחיות נוספות מהחובשים והפראמדיקים במוקד. באותו הזמן, צוותי מד"א מקבלים פרטים על המטופל עוד בדרכם למקום האירוע.
יושב ראש המועצה הדתית מר חיים עמר הודה למנהל מד"א אילת מר גבי בריבו ולפארמדיק אריאל אלבז שהיו שותפים ליוזמה להצבת מכשירי ההחייאה במתקני הדת באילת, ואמר: "מדובר ביוזמה שלא ניתן לתאר את חשיבותה ואשר עשויה להוות ברגע האמת את ההבדל בין חיים למוות. הדפיברילטורים שהוצבו בבתי הכנסת הם התחלה של מיזם שיתרחב ויגדל לכל מבני הדת בעיר ומתקני המועצה בהם מתקיימת קבלת קהל ופעילות ע"י המועצה. כל אלה נעשים מתוך מטרה מקודשת אחת, והיא שבכל מקום בעיר ניתן יהיה להושיט סיוע מציל חיים עד להגעת צוותי מד"א למקום.”

מנהל תחנת מד"א אילת, גבי בריבו: "אנו גאים לחנוך מכשירים מצילי חיים, במסגרת פרויקט 'הצלת חיים' של המועצה הדתית להצבת מכשירי הדפיברילטור ברחבי העיר. המכשיר, אשר הוצב למען המתפללים, עתיד לשפר עוד יותר את המענה הרפואי ולהציל חיים בעת חירום, גם ע"י עוברי אורח ללא רקע בתחום הרפואה. אנו מודים למועצה הדתית ולעומד בראשה על הסיוע ושיתוף הפעולה למען התושבים". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש