חיים זהבי להדלקת המשואה ביום העצמאות?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 5/2/2021 13:14 ● ערב ערב 3003
9 שנים אחרי שהפך את הנתינה והעזרה לזולת באילת למפעל חיים של איש אחד שמגובה בעשרות רבות של פעילים ותורמים מאילת ומהארץ כולה, קמה בימים אלו יוזמה אילתית להמליץ על חיים זהבי מקים עמותת 'נותנים באהבה' להדלקת המשואה ביום העצמאות הקרוב ● ''אין מתאים יותר מאשר לפרגן כך לאיש ולעשייה בטקס יום העצמאות שיעמוד השנה בסימן האחווה והערבות הדדית'', אומרת ליאור הרוש, מובילת המהלך שמקווה שגם בעיריית אילת ירימו את הכפפה ויסייעו בקידום המטרה ● חיים עצמו נרגש מהמחווה: ''אני רק חלק מקהילה נפלאה''
חיים זהבי להדלקת המשואה ביום העצמאות?
לצערי בשנה הזו של הקורונה המצב באילת החמיר. זהבי

השבוע ממש חגג חיים זהבי יום הולדת. רבים יצאו מגדרם כדי לשמח את האיש שדואג ביום יום לשמח ולדאוג לאחרים. כבר 9 שנים שיוזמה של איש אחד הפכה באילת לא רק למפעל חיים אלא לאחת העמותות המוצלחות ששמה הולך לפניה בארץ כולה וגם בחו"ל ולראייה תרומות רבות שמתקבלות כאן מכל חלקי הארץ. זהבי שהפך זה מכבר את ביתו לחמ"ל של העמותה שהקים 'נותנים באהבה', הצליח במרוצת השנים למשוך אליו עוד ועוד פעילים, עוד ועוד תורמים ובני נוער שלומדים אצלו בבית מה זו נתינה ואהבת אמת. אין פלא שהשנה, כשטקס יום העצמאות בהר הרצל יעמוד בסימן אחווה ישראלית- כי אחים אנחנו, מתגבשת בימים אלו באילת כוונה להמליץ על חיים זהבי להיות אחד ממדליקי המשואות.

 

אני רק השכנה


מי שעומדת מאחורי היוזמה היא לא אחרת מאשר שכנתו של זהבי, ליאור הרוש, שבמשך כל השנים רואה מהכי קרוב שאפשר את העשייה המופלאה שלו למען האחר. "אני רק השכנה", היא מסבירה השבוע בחיוך, "ורואה ימים כלילות מה הבן אדם עושה בביתו הפרטי. אפילו בימים האלו כשהוא משפץ את הבית הוא לא עוצר ודאג להוציא החוצה שולחן עבודה שם הכל ממשיך להתנהל כאילו כלום. יום יום, בוקר, בוקר, בכל שעה שצריך הוא והקהילה שגיבש סביבו עושים ודואגים לאחרים ושלא יובן לא נכון, אני לא אחת מהמתנדבות הקבועות לצדו. ממש לא, רק שכנה, שלום שלום, מדי פעם תורמת, שולחת את הילדים לעזור, אבל אי אפשר להישאר אדישים למה שקורה מעבר לרחוב. אין אצלו הפסקה, אין דבר כזה חופש. כשהוא נסע לתאילנד, הוא השאיר את מפתחות הבית הפרטי שלו לפעילים שלו כדי שימשיכו את העבודה. את קולטת את זה? מישהו באמת מצליח להבין מה הוא מקריב כדי שלאנשים אחרים בעיר יהיה מה לאכול? והכל באהבה גדולה וללא כל תמורה, כשהוא מקפיד בקנאות לא לקבל שקל אלא רק דברי אוכל. אם לא די בכל אלו הרי גם כשהוא עצמו חווה טרגדיה גדולה עם מות בנו, הוא לא עצר לרגע מעשייה ועכשיו הוא מקדיש את כל מה שהוא עושה לזכר בנו. דווקא המקרה הזה היה מה שהדליק אצלי את הרצון העז להודות לו ובגדול. חשבתי מה עוד אפשר לעשות כדי להעלות את הפעילות שלו על נס שעדיין לא נעשה ורק טבעי היה שאחשוב על הדבר הכי נחשב- הדלקת המשואה ביום העצמאות כי אם לא הוא אז מי. בדקתי מתי אפשר להגיש מועמדות וכשהבנתי שזה רק בחודש ינואר דאגתי לקבוע לעצמי תזכרות בנייד. וככה הגיע הזמן לצאת לדרך".

 

אי אפשר להישאר אדישים למה שקורה מעבר לרחוב. הרוש

 

אם לא הוא אז מי?


ליאור שהעלתה בפוסט מרגש את היוזמה להמליץ על חיים זהבי להדלקת המשואה לא ידעה אפילו שדווקא בשנה הזו, בשנה בה הקורונה גרמה ללא מעט אנשים להרים יוזמות מבורכות ולעזור לאחרים, יתקיים טקס הדלקת המשואות ב-14 באפריל בהר הרצל, בסימן ערבות הדדית". 
"האחווה בין אדם לאדם, האחדות והרעות, הערבות ההדדית, שותפות הגורל ושותפות הייעוד הם מאפיינים יסודיים של החברה הישראלית המלווים אותה מיום היווסדה", כך נכתב באתר משרד התרבות והספורט המסביר את הבחירה ברעיון הערבות הדדית לעמוד השנה במרכז אירועי יום העצמאות. "משבר הקורונה המחיש יותר מתמיד את חשיבותם של ערכים אלה ואת החיוניות והתרומה העצומה שלהם לחיים המשותפים של כולנו. ביום העצמאות הקרוב תועלה על הנס האחווה הישראלית ותצדיע לאזרחים ולאזרחיות הפועלים לטיפוח החוסן החברתי בישראל ולהעמקת המשותף והמאחד". "חשבתי שלגמרי מגיע לחיים זהבי הכבוד הזה", ממשיכה ליאור. "בכל פוסט שהוא מעלה על נתינה אני מרגישה שאני חייבת להודות לו. בעיקר בשם כל תושבי העיר כי זה לגמרי לא ברור מאליו מה שהוא עושה. ומאחר וניתן לציבור להמליץ על מדליקי המשואות, רק ראיתי בכך זכות להוביל את הרעיון". ליאור העלתה את הצעתה לצד הקישור לטופס ההמלצה בפייסבוק הפרטי שלה אלא שגם לה ברור שמכאן ועד לאלפי ההמלצות הנדרשות הדרך ארוכה. "כולי תקווה שכמה שיותר אנשים ייכנסו לפוסט שלי וישתפו את החברים שלהם", היא אומרת "וכולם ימלאו את הטופס. כולי תקווה שעיריית אילת תרים את הכפפה ותעשה גם היא כל שניתן על מנת לקדם את היוזמה הזו כי מגיע לו בשם כולנו ובגדול".

 

זהבי מתרגש


הרעיון שהתחיל לעבור מפה לאוזן הגיע מהר מאוד לחיים עצמו שהודה השבוע כי הוא נרגש מאוד מעצם הכוונה. "אני תמיד מזכיר ואומר שאני רק חלק מקהילה גדולה שעושה, תורמת ונרתמת", הוא הזכיר השבוע בצניעות האופיינית לו. "מגיע לכל הקהילה הנפלאה הזו להדליק את המשואה ואם יש משהו שהיה גורם לי לרצות לעמוד במעמד המרגש הזה זה רק כדי להעביר את המסר שהכל אפשרי כשבאמת רוצים. יש בעיר הזאת משהו מופלא. בכל הארץ אומרים לי שהם מכירים עשייה אבל לא ברמות כאלו וגם זו הסיבה שמכל הארץ אנשים לא נשארים אדישים למה שקורה כאן ואנשים תורמים מהארץ בכלל וגם מחו"ל. לא פעם אנשים שמגיעים לחופשה באילת ומכירים את העשייה שלנו, מגיעים לעזור ואת הכל כולם עושים כאן באהבה ובהתנדבות מלאה. 9 שנים מאז התחלנו אנחנו פועלים כאן נון סטופ ואם תשאלי למה בבית שלי? הרי יכולנו לעשות את זה מהרבה מקומות אחרים שהציעו לנו, הסיבה היא כדי להראות לכולם שהכל מתחיל בבית. לחנך את מאות הילדים שעוברים כאן, תורמים ושותפים לעשייה שהכל מתחיל בבית. אני הכי לא הבן אדם שיעמוד באור הזרקורים, אבל אם להדליק משואה זה רק כדי להעביר הלאה את העשייה ואת המסר שאפשר לעשות הכל בפשטות ואהבה. לצערי בשנה הזו של הקורונה המצב באילת החמיר. אנשים רבים שלא יאמינו שיגיעו למצב של היזדקקות, נמצאים שם. בעיר שמבוססת על תיירות, יש כל כך הרבה אנשים בחל"ת, מקבלים חלק זעום מהשכר שקיבלו וכשכולם בבית הוצאות המזון רק הולכות וגדלות. לשמחתי אנחנו כאן ויכולנו לעזור לרבים גם כשהכמויות גדלו דרסטית. הערבות הדדית היא שתעזור לנו לצלוח גם את הסגר השלישי. אם נגיע למשואות או לא, אני רק יכול לומר תודה על האמונה בנו והרצון להודות לכל אחד מאיתנו שעושה ונותן", סיכם זהבי.


מעיריית אילת נמסר כי: "אם יש כוונה כזו, ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי יתמוך וימליץ בחום”. 

 

התאריך האחרון להגשת ההמלצות לוועדת מדליקי המשואות הוא ה- 5/2/21.את ההמלצות ניתן לשלוח דרך הטופס האלקטרוני המצוי בכתובת 
https://survey.gov.il/masuot
יש למלא את הפרטים הבאים: 
חיים זהבי, תאריך לידה 1.2.65, טלפון 0506933913
מייל: hzehav1@netvision.net.il

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש