ישראייר חזרה לטוס בשבת לאילת

מאת: ● 21/2/2021 10:11 ● ערב ערב 3005
האוטובוס האדום ימשיך לפעול עד להשבת פעילותה של הרכבת לנתב''ג ואז יפסיק ● תושבי אילת שזעמו על הפסקת הטיסות לאילת בשבת של חברת ישראייר ומאיימים בחרם צרכנים ● אך החברה מכחישה את הדברים ומציגה לוח טיסות לעיר בשישי שבת החל מהשבוע ● החברה אף החלה בפיילוט של טיסות ייעודיות לאילת עבור מתחסנים ומחלימים
ישראייר חזרה לטוס בשבת לאילת
האוטובוס האדום בטרמינל 1 בנתבג''ג, הפך בכלל ללבן
תגיות:

משרד התחבורה הודיע בהמשך לכתבה שפורסמה ביום ה' האחרון ב'ערב ערב באילת', כי שירותי האוטובוס האדום הלוקח את הנוסעים מטרמינל 1 לתל אביב עדיין פעיל: "עם סגירתו של שדה התעופה "שדה דב", משרד התחבורה מפעיל את "האוטובוס האדום" - שירות הסעות חינמי לטובת הטסים מאילת למרכז הארץ ומשכך לא נדרש "קול צעקה" שכן השירות קיים כאמור", נכתב בהודעת המשרד, "השירות מופעל ללא עלות מהטרמינל בנתב"ג ועד לתחנת הרכבת סבידור בתל אביב וימשיך לפעול עד לחזרת תחנת הרכבת בנתב"ג לפעילות מלאה, אז יוכלו הנוסעים להגיע למרכז הארץ באמצעות הרכבת". עוד הוסיפו במשרד התחבורה, כי: "בהתערבות שרת התחבורה מירי רגב, נקבע כי השירות יעבור מרשות שדות התעופה לרשות הארצית לתחבורה ציבורית, ויופעל באמצעות מפעילי התחבורה הציבורית. יצוין, כי השירות אינו מוופעל בידי רכבת ישראל ואין כל כוונה להעביר את הפעלת השירות לאחריותה", לשון ההודעה.

 

בישראייר מכחישים: ''לא הפסקנו לטוס בשבת לאילת''


חברת ישראייר שהפסיקה לטוס בשבתות לאילת במהלך הסגר השלישי, הצליחה להפתיע את תושבי אילת שראו בה בת ברית השומרת על הקו לאילת בכל מחיר. בעוד שבתקופת הסגרים היתה זו ישראייר שהלכה יד ביד עם האילתים, היתה זו דווקא חברת ארקיע ששבה לעבוד הבוקר לאחר הדממה שניה, שהודיעה כי תתגבר את טיסותיה לאילת בסופי שבוע, זאת לעומת הודעתה הרפה של ישראייר שהודתה בחצי פה כי שיקולי הדתה הנובעים מהעברת הבעלות בה לידי אנשי עסקים דתיים, הובילה לקבלת ההחלטה להדמים את החברה בשבתות על מנת למצוא חן בעיני הציבור הדתי. למזלם של תושבי אילת החילונים, חברת ארקיע תחפה על ההחלטה הזו. בעליה של חברת ישראייר החדשים רמי לוי התבטא בהקשר זה ואמר: "מי שרוצה לטוס באילת בסופי שבוע יש לו חברה אחרת לטוב עמה". תושבי אילת רבים שכעסו על ההחלטה של החברה להפסיק לטוס בשבת הודיעו כבר כי ינטשו את שירותי החברה כליל גם בימי חול כאות מחאה. "אם רמי לוי חושש מחרם דתי, נוכיח לו שחרם חילוני של תושבי אילת יכול להשבית לו את הקו לעיר ואז נראה אותו חכם על חלשים", אמרו ל'יום יום', "עד היום אף מנהיג דתי לא קרא להחרים את ארקיע משום שטסה בשבת לאילת, אף אחד לא הפעיל לחץ על רמי לוי והשותף שלו ואיש לו כופף את ידם, הם הלכו על צעד של הדתה וזו זכותם כחברה פרטית, אבל זכותם של האילתים לא לטוס בחברה שמפלה את הציבור העיקרי בעיר ולטוס עם המתחרה, מזל שיש עוד קצת תחרות", אמרו.

מנכ"ל ישראייר אורי סירקיס הכחיש הבוקר את הדברים מכל וכל: לדבריו , ישראייר הפסיקה לטוס בשבתות רק בתקופת הסגר השלישי וזאת עקב ירידה בביקוש לטיסות. לראיה הציג את לוח הטיסות נכון לשבוע זה ובו מופיעה טיסה ביום שישי הקרוב בבוקר לפני כניסת השבת ושלוש טיסות ביום שבת 27.2 ששתיים מהן יצאו לפני צאת השבת ואחת אחרי יציאתה. עם זאת אין לחברה טיסות במהלך יום שישי לאחר כניסת השבת. 'יום יום' ימשיך לעקוב ולעדכן.

 

ישראייר החלה בפיילוט טיסות ייעודיות לאילת למתחסנים ומחלימים

 

ובתוך כך, הודיעה ישראייר, כי כהכנה לבחינת מתווה חדש ליוצאים ונכנסים לנתב"ג ולאור פתיחת בתי המלון באילת לפי תקן התו הירוק,  היא תוסיף טיסות ייעודיות חדשות עבור נוסעים אשר יציגו תעודת מתחסן או מחלים.
בשלב הראשון תתווסף טיסה יומית החל מיום ג' הקרוב אשר תשרת את הנופשים שמגיעים לעיר הדרומית ואת תושביה. המחיר בטיסות אלו יהיה נמוך ב 18 שקלים ממחיר הטיסה הרגילה והוא יהיה 141 ₪ לתושב מרכז ו 81 שח לתושב אילת. על הנוסעים בטיסות אלו יהיה להצהיר במעמד ההזמנה כי ברשותם תעודת מתחסן/מחלים בתוקף ולהציגה לפני העלייה למטוס. צוותי האוויר שיאיישו טיסות אלו יענדו מדבקות "גם אני התחסנתי". מספרי הטיסות הירוקות יהיו 315 ו 316  ( 316 = ירוק בגימטרייה)
בישראייר מדגישים כי מדובר בטיסות חדשות שיתווספו על הטיסות הקיימות ושאר הטיסות יהיו פתוחות לקהל הרחב. המטוס שיבצע את הטיסה יחוטא עפ"י התקנות. הטיסות הירוקות יפתחו למכירה באתר ישראייר במהלך היום.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש