צעקות המפגינים נשמעו על רקע נאום ראש הממשלה בטקס יום אילת

מאת: ● 21/2/2021 19:51 ● ערב ערב 3005
כמאה מפגינים הפגינו היום בשעה 17:45 באזור פנינת אילת באילת נגד הפיכתה של אילת לעיר נפט מזוהמת ● המפגינים מחו על הרחבת פעילות צינור קו צינור אירופה אסיה (קצא''א) ונגד הכוונה להקים את מתקן הנזלת הגז באילת תוך שהם צובעים ידיהם בשחור ● מעט אחריהם החלו מפגיני מחאת בלפור בהפגנה מעברו השני של כביש 90 מול רחבת הטקס ● הפגנה זו תוזמנה לשעה בה נאם ראש הממשלה בטקס אום רש רש וצעקות המפגינים נשמעו על רקע נאום ראש הממשלה ● עיריית אילת סגרה את שטח הטקס לדרישת השב''כ בבדים שחורים שהסתירו את המחאה מראש הממשלה
צילומים לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים

מחאת הדגלים השחורים בערב באילת - הפריעו לנאום ראש הממשלה

צילום לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים

 

כמאה מפגינים הפגינו הערב כנגד הפיכתה של אילת לעיר נפט ולאור הגברת תנועת המיכליות הנפט הצפויה עם חתימה על שורת הסכמים בין חברת קצא"א לגורמים באיחוד האמירויות. הפגנה זו באה על רקע התמונות הקשות מחופי הים התיכון לאחר הפגיעה הקשה שספגו השבוע בעקבות דליפת הנפט שכיסתה 170 ק"מ מתוך 195 ק"מ חוף בישראל. הגופים הירוקים טוענים כי יידרשו עשרות שנים עד לשיקום חופי מלא בעקבות הארוע הקשה. המפגינים מזהירים: "אסון דומה באילת יוביל להרס מוחלט של המפרץ לעשרות שנים". חבר המועצה שמוליק שלם ('צעירי אילת') שהיה מיוזמי המחאה הערב אמר: "אני מעדיף להיות בהפגנה ולא בטקס יום אילת". 

ראש הממשלה התייחס בנאומו לקצא"א ונמל אילת כהזדמנות כלכלית גדולה עבור ישראל ואילת וציין את ההסכמים שנחתמו בעקבות חתימת הסכמי אברהם עם איחוד האמירויות.

הפגנה זו הסתיימה לפני שרא הממשלה החל את נאומו.

סביב השעה 18:20, החלה הפגנת מחאת הדגלים השחורים שהגיעה הישר מבלפור על מנת ללוות את ראש הממשלה בנאומו בטקס. לאורך נאום ראש הממשלה נשמעו צעקות המפגינים ברקע. 

מקצא״א נמסר בתגובה:  "קצא"א היא שער האנרגיה של מדינת ישראל ולפעילותה חשיבות אסטרטגית למשק האנרגיה ולתפקודו הרציף. מדובר בפעילות הגרתית של החברה, כפי שמבוצעת כבר עשרות בשנים.
קצא"א מחויבת לערכים של הגנת הסביבה ולשמירה על האזור בו היא פועלת והיא משקיעה בכך משאבים ואמצעים רבים. בזכות קצא"א השתמרה והתפתחה שונית האלמוגים במפרץ במשך למעלה מ- 50 שנה, במקביל לעבודה התפעולית, וזאת הודות לנהלי הבטיחות המחמירים ביותר ומחויבות החברה לסביבה בה היא פועלת. החברה מצוידת בציוד החדיש ביותר בתחום, ועומדת בתקנים בינלאומיים למען שמירה והגנה על הסביבה.
אנו גאים ונרגשים מחתימת ההסכם ההיסטורי שנחתם  במעמד שר האוצר האמריקאי, והוא המשך ישיר להסכמי אברהם. ההסכם יחזק את הכלכלה הישראלית ויבטיח ביטחון אנרגטי לישראל תוך שמירה קפדנית ורציפה על הסביבה". 

חבר המועצה שמוליק שלם בהפגנה  צילום לפי סעיף 27 א לפי חוק זכויות יוצרים

 

כזכור, מקדמים בימים אלו החברה הממשלתית קצא"א ומשרדי האנרגיה והאוצר בתוכניות להפיכת נמל אילת למסוף ענק של נפט וגז נוזלי שיעביר נפט מהמפרץ הפרסי אל הים התיכון וגז מהים התיכון לאילת לצרכי ייצוא באמצעות מתקן הנזלה ובאמצעות צינור הנפט של קצא"א. מאות מכליות ענק עם נפט יגיעו למפרץ אילת ומשם יישאב הנפט בצינור מיושן ולא מתוחזק, שעובר דרך הנגב והערבה, עד הים התיכון ובנוסף, צינור גז חדש ועצום שיונח לאורך הנגב והערבה עד אילת.

באוקוטבר 2020, נחתם מזכר הבנות (ומאז מקודם) למיזם חדש להובלת נפט באמצעות עשרות מכליות ענק בשנה ממדינות המפרץ הפרסי לנמל (מסוף) קצא"א באילת, הצמוד לשמורת האלמוגים, ומשם לנמלי הים התיכון ואירופה, וזו בדרך תשתיות המיושנות של חברת קצא"א. 

 

 

ההסכם חושף את מפרץ אילת-עקבה, חופי סיני, הנגב ואת חופי הים התיכון לסכנה אדירה שמקורה בדליפה, תקלה או חבלה מכוונת, שבאזורנו הן עניין של זמן. אם "רק" 1% מתכולת מכלית תזרום לים, היא תפגע קשה בחופים ושוניות האלמוגים באיזור. בנוסף, דליפה גדולה או אסון שפך ממכלית נפט במסוף אשקלון יזהמו את חופי הים התיכון לאורך קילומטרים רבים, יפגעו בעסקים ובתשתיות חיוניות ובהן במתקני ההתפלה.

מלבד הסכנות שצוינו, ישנה סכנה ממשית לאסונות טבע באזור, בשל המתקנים המיושנים שנבנו טרם הוחלו תקני הבנייה המודרניים כנגד רעידות אדמה. כמו כן, ישנן גם סכנות ביטחוניות. הסיכונים לחבלה מכוונת במכליות נפט באזורנו מתרבים, משום שההסכם פוגע באינטרסים של השכנים הקרובים לנו בעיקר במצרים וירדן.

 

 

קצא"א ושותפיה יזכו לרווח של עשרות עד מאות מיליונים, כמעט ללא סיכון, בעוד העיר אילת, שוניות האלמוגים והאזור כולו יישאו בסיכון לפגיעה קשה, והסכנה לאשקלון ולחופי הים התיכון במרחק קילומטרים סביב גם הוא בעל פוטנציאל הרסני לאדם ולטבע. התרומה לישראל, לעילאילת ואשקלון מפרויקט זה היא שולית, אולם הסיכון להרס מקור ההכנסה העיקרי של העיר הוא עצום. יש לבחון את מלוא הסיכונים שעל הכף ולא לאשר את המשך קידום המיזם של חברת קצא"א, שהיא חברה ממשלתית וכפופה לשר האוצר.

החברים בקואליציית SAVE RED MED , להצלת הים התיכון והים האדום כוללים את ארגוני הסביבה המובילים בישראל בהם, עמותת צלול, החברה להגנת הטבע, אדם טבע ודין, גרינפיס ישראל, אקואושן, מגמה ירוקה, אקופיס, שומרי הבית, המרד בהכחדה, עמותת מדבר וים, שומרי החוף, אנשי הים התיכון, אזרחים למען הסביבה, ירוק עכשיו, וכן הארגונים  אילת אילות, המכון הבינאוניברסיטאי,בית ספר ליאון צ'רני לחקר הים, מכון ערבה, הדגל הכחול, שינוי כיוון ואחרים.

דורית בנט, מנכלית אילת-אילות: "אילת היא עיר של  טבע, תיירות ואנרגיה מתחדשת. אין בה מקום לפיתוח תעשיות או מסחר  באנרגיה פוסילית ומזהמת. אנחנו אומרים לא לגז ולא לנפט. אנחנו יכולים להוביל גמילה  מכלכלת פחמן! אנחנו יכולים לשמור בקלות על הים שלנו והמדבר שלנו והתיירות שלנו, רק שהמדינה לא תפריע!! האזור הוא לא החצר האחורית של כלכלת מדינת ישראל.

מייקל רפאל, אנשי הים התיכון וארגון המרד בהכחדה: ״כשעומדים מול חברות דלקים פוסיליים שרואות רק רווחים, הדרך היחידה לנצח היא מאבק משותף ונחוש של אזרחים וארגוני סביבה״.

ד"ר יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל עמותת צלול:  היוזמה של קצא"א, חברה ממשלתית קודמה לא כל התיעצות עם משרדי הממשלה והרשיות הרלוונטיות לא עם עיריות אילת ואשקלון, לא עם משרד החוץ, לא עם  המשרד להגנת הסביבה ורט"ג, לא עם משרד התיירות ולא עם משרד האנרגיה. זו שערוריה שהסכם כזה שיש לו השלכות מרחיקות לכת על הבטיחות הבריאות הסביבה ויחסי החוץ של ישראל. לא היתה התיעצות אם אף אחד מכל הגורמים הנ"ל. גם לאחר פניות חוזרות ונשנות במשך יותר מחודשיים של נציגי הארגונים הנ"ל חברי כנסת, ראשי ערים  ו-240 מדענים לא התקבלה עדיין שום תשובה רשמית מהשרים והרשיות שמשרדיהם אחראים לפיקוח על קצא"א הנ"ל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש