ילדי הצוותים הרפואיים באילת זוכים למסגרות חינוך בלתי פורמליות

מאת: איציק נועם ● צילום: דובר צה"ל ● 14/10/2020 17:35 ● ערב ערב 2987
בהתאם לתקנות המיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, פתחה עיריית אילת מסגרות חינוך בלתי פורמלי עבור ילדי הצוותים הרפואיים הפועלים בעיר ● את המסגרות מפעילה אנ''א שזכתה במכרז משרד הבריאות
ילדי הצוותים הרפואיים באילת  זוכים למסגרות חינוך בלתי פורמליות

בשבוע שעבר פנה יו"ר ארגון רופאי המדינה וסגן יו"ר הר"י, ד"ר זאב פלדמן, לראשי רשויות בישראל שבשטחן בתי חולים וקרא להם לאור הצורך, להקים מתכונת לפעילות חינוך בלתי פורמאלי לילדי הצוותים הרפואיים (עובדים חיוניים) שפועלים בבית החולים שבשטח הרשות. זאת בהתאם לסעיף 26 בתקנות המורה על הקמת מסגרות שכאלה. 
 
בין היתר כתב פלדמן למאיר יצחק הלוי, ראש עיריית אילת: "כפי שאתה ודאי יודע, בחודשים האחרונים הצוותים הרפואיים נאלצים לבלות שעות ארוכות בבתי החולים, תוך ביצוע עבודה סיזיפית ומאומצת בשל ההתמודדות עם מגפת הקורונה. עליהם להתפנות הן באופן פיזי והן באופן מנטלי לעבודתם, שכן כידוע הענקת שירות רפואי למטופלים דורשת קשב ונוכחות מלאה. עם השבתת מערכת החינוך בזמן הסגר, עלה הצורך בקיום מתכונת של פעילות חינוך בלתי פורמלי לילדי הצוותים הרפואיים, שהם כמובן עובדים חיוניים, ונמצאים שעות ארוכות מחוץ לביתם. מעבר לכך, תקנות סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה, מורות במפורש על הפעלת מענה מסוג זה עבור ילדי העובדים החיוניים, שכן בעקבות הקשיים שעלו בגל הראשון חודד הצורך בדאגה לצרכים בסיסיים אלו...בעיר שבראשה הנך עומד נמצאת ל.בריאות נפת אילת. אני פונה אליך ומבקש לוודא כי פעלת בהתאם לאמור וכי הוקמו המסגרות המתאימות. כך שהרופאים, הרופאות והצוותים הרפואיים באשר הם פנויים לבצע את עבודתם כהלכתה, ולעמוד בחוד החנית של המלחמה בקורונה.

מעיריית אילת אישרו כי: "אכן נפתחו מסגרות לילדי הצוותים הרפואיים. עיריית אילת הקצתה את חדרי הפעילות ומי שמפעיל את המסגרות זה אנ"א שזכו במכרז משרד הבריאות".


רוצים להישאר מעודכנים 24/7 בכל מה שמעניין באילת? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ שלנו לחצו כאן

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש