שלמה ביטון ליצחק הלוי: ''ידידי, תעשה בדק בית – למען התושבים אותם נבחרנו לשרת''

מאת: ניר אמיתי ● 26/11/2020 10:23 ● ערב ערב 2993
הקואליציה מקיר לקיר שהקים יצחק הלוי אמורה היתה להמשיך ולגדול, אבל, כמו שאמר ג'ון לנון ז''ל: ''החיים זה מה שקורה לך בשעה שאתה עושה תכניות אחרות'' ● וכך הודיע (כבר לפני עשרה ימים) חבר המועצה שלמה ביטון על התפטרותו מהקואליציה ● גם חבר המועצה משה אלמקייס שכבר סגר על וועדת הדת, נמלך בדעתו והודיע כי לא בשלה העת להכנס לקואליציה
שלמה ביטון ליצחק הלוי:  ''ידידי, תעשה בדק בית – למען  התושבים אותם נבחרנו לשרת''
תגיות:

בישיבת המועצה שנערכה בשבוע שעבר (ד’) הודיע ראש העירייה מאיר יצחק הלוי על שני שינויים במתווה הקואליציה הרחבה שהציג אך לפני חודש, עם חזרתם של 'צעירי אילת' וכניסתו של דובי כהן. הראשון, הודעתו של משה אלמקייס (ש"ס) כי לא יצטרף לקואליציה, אף שכבר סגר על כך עם יצחק הלוי, במה שהוגדר על ידי יצחק הלוי כ"סיבות פנימיות". השני, התפטרותו של שלמה ביטון מהקואליציה, אליה נכנס באפריל 2019, במה שהוגדר כ"סיבות אישיות". אלא שמכתבו של ביטון לפחות חושף טפח נוסף לבקיעים הבלתי מתאחים של הקואליציה הכי שבירה שהיתה אי פעם ליצחק הלוי.

 

תיק הדת יחכה לאלמקייס


"מאז הרחבת הקואליציה חלו כל מיני עניינים של רצון מצד אנשים להקפיא מצב, זה בסדר גמור, זה לגיטימי", אמר יצחק הלוי בישיבה. "אחד מאלה שביקשו להקפיא מצב זה חבר המועצה משה אלמקייס שכבר הודיע על כניסה לקואליציה והודעתי כי יקבל את וועדת הדת בעירייה, אבל מסיבות פנימיות, נגדיר את זה, אנחנו נמצאים בפריז ומקפיאים מצב ואני מאוד מקווה שמוסדות דת בעיר, ובירושלים, ימצאו את הדרך לתת לסיעה שבעצם מושתתת על הצביון הדתי, תוכל לאפשר ליו"ר הסיעה לטפל במוסדות הדת, בתיק שהוא מכיר היטב ועשה אותו היטב. עד אז אני ממשיך להחזיק את התיק". היו שטענו כי החלטתו זו של יצחק הלוי להותיר את תיק הדת בידיו, היא גם זו שמנעה מיהודה פרץ להכנס בחזרה לקואליציה. יצחק הלוי מעדיף כדבריו, להמתין לאלמקייס, ששימש מחזיק תיק הנדסה בעברו, שישוב לחיק הקואליציה, על פני כניסתו של פרץ.

 

יצחק הלוי מעדיף אותו על פני  יהודה פרץ. אלמקייס

 

"אין בי את הכוחות הנפשיים"


במכתב ההתפטרות שהעביר ביטון ליצחק הלוי כתב: "כאדם פרטי ובעל עסק, עברתי ואני עדיין עובר דברים לא קלים. אחריהבחירות נקלעתי למצב לא פשוט מבחינה כלכלית...אני נלחם על העסק שלי ועל חיי הפרטיים במישורים רבים. מיותר לציין שכנבחר ציבור אני חשוף לביקורת והשמצות בגלל רגישות תפקידי מואני נשפט על כל צעד גם בחיי הפרטיים. למדתי לספוג עלבונות ולהבליג בגלל שידעתי שדרכי היא אמיתית ומי שלא חי בתוך נעליי, לא באמת יכול לשפוט אותי. תמיד ידעתי גם להגן על עקרונותי ולהביע את דעתי, גם כשלא היתה מקובלת על דעתם של אחרים. השיקולים שלי במסגרת פועלי הציבורי תמיד היו לטובת העיר ובהסתכלות רחבה". ביטון ציין במכתבו כי התריע עוד ב-2017 על הקמת ועדת בדיקה פנימית על מנת לבדוק את טענותיו של הקבלן מרואן נופי לגבי חכ"א והדבר לא קרה, עוד טען כי התריע במרץ השנ בפני מ"מ ראש העירייה, אלי לנקרי, שאגף הספורט בעירייה בסכנת התמוטטות. "צעדי מנע ובדיקה מעמיקה לא נעשו", כתב ביטון, "ועכשיו זה חכ"א ואני לא יודע מה יוליד יום. ליבי אתך, אבל אין בי את הכוחות הנפשיים להתמודד ולראות את הדברים האלה במסגרת תפקידי ועוד בהתנדבות", את מכתבו סיכם ביטון: "ובנימה אישית – ידידי, תעשה בדק בית – למען התושבים שאותם נבחרנו לשרת".

 

ביטון: "עובדי ההנדסה מתקיפים אותי"


אבל מי שרצה לקבל תשובה מעט יותר מדויקת לסיבות מאחורי פרישתו של ביטון, הוא יכול היה אולי למצוא אותם בדברים שאמר קצת לפני כן במהלך הישיבה: "אני מרגיש כבר תקופה ארוכה שאני מותקף, על ידי עובדי עירייה מהאגף שלך (הכוונה לאגף ההנדסה) שאו, נשלחים, או מתומרנים, אצלי הכל מתועד”. 
יהודה מורדי הגיב לדברי ביטון ואמר: " אלו דברים מאוד חמורים מה שאתה אומר אני לא מקבל אותם".
ביטון השיב לו: "האלימות בפייסבוק היא דבר כלל עולמי, אבל כשזה קורה מתוך הבית מתוך שדרת המנהלים של העירייה, אז אני פגוע עוד יותר". בכך כיוון ביטון להליכים המשפטיים המתנהלים בימים אלה בנוגע להנפקת רישיון עסק לפיצוצייה שהוא מפעיל בכיכר רזין. בקשה לצו הפסקה מינהלי כנגד המקום, ממתינה להחלטת השופט מרדכי (מוטי) לוי, מביהמ"ש השלום באילת. אף שאת הבקשה הגישה המדינה כנגד בעל המבנה, ניסים נחום, היא מציינת בבקשתה את עובדת היותו של ביטון חבר מועצה וחבר בוועדת בניין עיר, ומעלה טענות קשות ביחס לעובדה שהוא מפעיל עסק ללא רישיון בשעה שהוא נושא בתפקידים ציבוריים אלה. בבקשה עצמה נטען כי למקום אין רישיון עסק וכי הוא פועל בחריגות בניה וכי אף שניתנה לו ארכה להשגת ההיתרים הוא לא הציגם עד כה.
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש