אריה שיף החשוד בגרימת מותו של אדם שניסה לגנוב את רכבו – למעצר בית בעיר בדרום

מאת: ● 4/12/2020 17:05 ● ערב ערב 2993
בית המשפט השלום בבאר שבע שחרר היום (ו') את אריה שיף מערד, החשוד כי גרם למותו של אדם שניסה לגנוב את רכבו, למעצר בית בן שבוע, בבית חברי משפחה בעיר בדרום. זוהי הארכת מעצר שלישית של שיף והראשונה לאחר שעבירת ההמתה בקלות דעת שונתה על ידי המשטרה לעבירת חשד לרצח באדישות (הריגה לפי החוק הקודם)
אריה שיף החשוד בגרימת מותו של אדם שניסה לגנוב את רכבו – למעצר בית בעיר בדרום
שיף באולם המעצרים בבית המשפט צילום פרינטסקרין מתוך סרטון של חיים הורנשטיין ל-YNET
תגיות:

.שיף נחשד כי בליל האירוע סמוך לחצות, הבחין באדם המנסה לגנוב את רכבו ואז יצא מקראוון שבו ישן ואשר בסמוך אליו חנה הרכב כשהוא נוטל עמו את נשקו הפרטי. נטען בבקשה כי המשיב התקרב אל רכבו, הבחין באדם היושב על כיסא הנהג ומנסה לגנוב אותו, ירה לעבר אותו אדם ואותו אדם פונה לבית החולים ומת מפצעיו.

מהחלטת השופט יואב עטר עולה, כי: "אין מחלוקת בין הצדדים בדבר מרבית העובדות הרלוונטיות לרבות גרימת מות המנוח על ידי המשיב. המבקשת עצמה הבהירה כי אינה מייחסת לו כוונה אלא אדישות ביחס לגרימת מות המנוח והבהירה כי למעשה מדובר בהשתלשלות אירועים שהורתה בניסיון של המנוח לגנוב את רכבו של המשיב. עיינתי בתיק החקירה וצפיתי בסרטון שהוצג לי על ידי בא כוח המבקשת. משהסרטון נחשף והוצג בפני המשיב דומה כי אין חשש כעת משיבוש החקירה אם יצויין כי מהסרטון עצמו ניתן לראות רכב המגיע למקום, ניתן לראות כי המנוח לא היה לבדו, מקום בו נראה אדם נוסף היוצא מאותו רכב ומקום בו ניתן להבין כי לכל הפחות היה אדם נוסף על כיסא הנהג ברכב. בהמשך נראית ההתרחשות, אשר בשל החשש משיבוש ביחס לעדים פוטנציאליים נוספים, לא יפורט תוכנה אך אין מחלוקת והחוקר הסכים לחשוף בתשובותיו כי המשיב נראה באותו סרטון יורה את אותו ירי שבסופו של יום הוביל לתוצאה הקטלנית. יריעת המחלוקת מטבע הדברים נוגעת לשאלה האם אכן מדובר בירי מתוך אדישות לתוצאה האפשרית כפי שטוענת המבקשת או שמא מתוך יסוד נפשי מופחת כפי שנטען למעשה על ידי המשיב".

בכל הנוגע למידת מסוכנותו של שיף בן ה-70 קבע השופט כי: "ודומה כי הנסיבות במקרה דנן ייחודיות באופן הגורע מקיומו של חשש ממשי להישנות מעשים דומים מצד המשיב.אכן נגרם מותו של אדם, ואולם יש לזכור כי בשלב זה המשיב אינו אמור לתת את הדין על מעשיו, וככל שיוגש נגדו כתב אישום, שם יהיה המקום לעשות כן, בשלב זה כל שנדרש בית המשפט הוא לבחון האם ניתן לצמצם את המסוכנות בדרך של חלופה בעתיד". לאור כך נקבע כי שיף אינו מסוכן לציבור.

כאמור שוחרר שיף למעצר בית בן שבוע בבית חברי משפחה בעיר בדרום וכן הוא נדרש להפקדת ערבות עצמית וג' בגובה 15 אלף שקל כל אחת והפקדת סכום בגובה דומה. המשטרה מצדה ביקשה עיכוב ביצוע ל-48 שעות והשופט נעתר ולפיכך יחל מעצר הבית מיום ראשון הקרוב.

לצפיה בסרטון של שיף במעצר לחצו כאן


הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת - לחצו כאן

חדשות אילת והסביבה - יום יום באילת

 

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש