חשד: קצין מבסיס צאלים צילם חיילות בערום

מאת: איציק נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 26/11/2020 10:59 ● ערב ערב 2993
קצין בדרגת סגן, המשרת בבסיס צאלים ליד אילת, נעצר בחשד שצילם למעלה מ-800 תמונות וסרטונים בנייד שלו, של חיילות ששירתו עמו, כשהן במצבים אינטימיים ● להגנתו טען שהמעשים נבעו ממצוקה נפשית
חשד: קצין מבסיס צאלים  צילם חיילות בערום
תגיות:

קצין בדרגת סגן, המשרת בבסיס צאלים, נעצר בשבוע שעבר בחשד שצילם למעלה מ-800 תמונות וסרטונים של חיילות ששירתו עמו ביחידה, וזאת לאורך תקופה ארוכה. הקצין הודה במיוחס לו וטען להגנתו כי מדובר בהתמכרות שנבעה ממצוקתו הנפשית. בהמשך הוארך מעצרו במספר ימים.
חקירת מצ"ח נוהלה בשבועיים האחרונים באופן חשאי, לאחר ששתי חיילות התלוננו נגד הקצין, שתיעד, על פי החשד, חיילות רבות במצבים אינטימיים בבסיס וזאת מבלי שהיו מודעות לכך. חוקרי מצ"ח נדהמו לגלות מאגר גדול של תמונות חושפניות וסרטונים של החיילות בטלפון הנייד שלו, שהוחרם במסגרת החקירה. כעת, בכוונתם של החוקרים להגיע למתלוננות נוספות. במצ"ח מייחסים לקצין עבירות של מעשים מגונים, הטרדות מיניות, פגיעה בפרטיות וסחיטה באיומים. הוא מצדו טוען כי מעולם לא תקף פיזית אף חיילת.


מדובר צה"ל נמסר: "ב-17 בנובמבר 2020 נעצר על-ידי מצ"ח ימ"ר דרום קצין בדרגת סגן, בחשד שבמשך פרק זמן ממושך תיעד בסתר חיילות רבות בסיטואציות אינטימיות, תוך פגיעה חמורה בפרטיותן, לשם סיפוק וגירוי מיני. מעצרו של הקצין הוארך היום על ידי בית הדין הצבאי במספר ימים, לצורכי חקירה. מטבע הדברים, לא ניתן למסור פרטים נוספים אודות החקירה בשלב זה".

***

פוסט שפרסם איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית ב‏24 בנובמבר‏ ב-‏16:06‏ :

"סגן רום אברג'יל הוא בחור ביישן. הוא אולי צילם בסתר 800 סרטונים ותמונות של קצינות וחיילות במצבים אינטימיים, אבל ביקש ששמו ותמונתו לא יפורסמו. זה יגרום לו לנזק נפשי, אתן מבינות?

הקצין מבסיס צאלים טען שמדובר ב"התמכרות בלתי נשלטת", אבל כתבת

המקום הכי חם בגיהנום מאשה אברבוך דווקא מצאה חשבון אינסטגרם שבו הוא נראה קצת פחות ביישן.

עכשיו מוטל על צה"ל למצות את הדין עם "הצלם החובב" אברג'יל.

נציין כי מנתוני הדוח השנתי שפרסמנו אתמול עלה כי 157 תיקי עבירות מין והטרדה מינית נפתחו במצ"ח ב-2019, אבל רק 26 הועמדו לדין. אסור שגם התיק הזה ייעלם בלא כלום.

וגם עלינו מוטלת משימה - להמשיך לפרסם את שמו ותמונתו של אברג'יל. שכולם וכולן יידעו."

 

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש