הערבה לסוחר הסמים סייעה לו למכור בזמן שפיקחה עליו

מאת: איציק נועם ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 15/1/2021 13:40 ● ערב ערב 3000
בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה את בקשתה של אישה שהורשעה בסיוע לסוחרי סמים שפעלו, בין היתר, באילת, למחוק את הרשעתה משום שפעלה כקרבן, תחת השפעה קשה של אחר ● ביהמ''ש הדגיש את חומרת מעשיה לאור כך שמונתה על ידי ביהמ''ש כמפקחת על סוחר הסמים בעת ששהה במעצר בית
הערבה לסוחר הסמים סייעה  לו למכור בזמן שפיקחה עליו
המערערת ידעה שהאדם עליו פקחה יוצא ממקום מעצר הבית שלו לצורך הבאת סמים לאילת. מחסום הכניסה לעיר

מפסק הדין עולה כי במהלך חודש אוגוסט השנה, שימשה הבחורה (20) כערבה מפקחת על נאשם ששוחרר ממעצר בתנאים מגבילים למעצר בית מלא באשקלון. במהלך המעצר יצא הנאשם מהבית וסחר בסמים ואף אסף את האישה עמו ברכב וביחד מכרו סמים בשליחותו של אחר. המערערת סייעה לאותו עצור במכירת הסמים בכך שניווטה במפה והתכתבה עם בעל הסמים. לאחר מכן, הוא והמערערת חזרו לאשקלון בשעות הבוקר המוקדמות ומשם הם המשיכו בנסיעה לאילת. בהגיעם לאזור באר אורה, מחשש שהרכב של אלירן יזוהה במחסום המשטרתי בכניסה לאילת, הם השאירו את הרכב במקום ונסעו לאילת במונית. תוך כדי הנסיעה, המערערת שלחה מסרונים לאותו עצור בהם הזהירה אותו מפני השוטרים במחסום העשויים לבצע חיפוש במונית, ואכן, בהגיעם למחסום, שוטרים ערכו חיפוש במונית ומצאו בה סמים מסוכנים מסוג קנאביס במשקל כולל של 359.8654 גרם נטו, שהיו בשקיות בד ותיקים של המערערת ושל אות עצור, וכן משקל אלקטרוני. על יסוד הודאת המערערת בעובדות כאמור, היא הורשעה בעבירה של סיוע לסחר בסמים מסוכנים ונגזרו עליה 300 שעות לטובת הציבור, מבחן למשך שנה והתחייבות. 

 

"התנהגות חמורה מאוד"


ערעורה של האישה לא היה על גזר הדין שהיה מקל גם לדעתה, אלא ביקשה לבטל את הרשעתה לאור  "גילה, הרקע לביצוע העבירות, חלקה בביצוע העבירות, ההליך השיקומי שעברה, ומצבה השברירי על רקע נסיבותיה האישיות המיוחדות והמורכבות, המצריך תמיכה והכרה בהצלחתה בתהליך השיקום". 

בדחותו את הערעור פסק השופט יואל עדן, כי: "ההתנהגות עליה המערערת נותנת את הדין, חמורה מאוד. המערערת אושרה על ידי בית המשפט לשמש ערבה-מפקחת לאדם ששוחרר ממעצר בתנאים מגבילים, אשר חויב לשהות במעצר בית. מתפקידה היה להימצא עם אותו אדם, לוודא שהוא מקיים את תנאי השחרור שנקבעו לו, ובמקרה של הפרת תנאי השחרור, להודיע על הדבר מיד למשטרה. המערערת ידעה שהאדם עליו פקחה יוצא ממקום מעצר הבית שלו לצורך הבאת סמים, ולא רק שהיא לא דיווחה על כך למשטרה אלא שלאחר שהוא הביא את הסמים היא הצטרפה אליו לנסיעה ארוכה ובמהלכה סייעה לו למכור סמים לאחרים. בהמשך, היא נסעה עם אותו אדם לאילת, כשברשותם כמות לא מבוטלת של סם, ומשקל אלקטרוני, בנסיבות שניתן להבין מהן שבכוונתם היה למכור את הסמים באילת". עוד הוסיף כי: "עבירות הסמים החמורות אינן מתאימות מטיבן לוויתור על הרשעה", לפיכך סיכם כי: "התמונה הכוללת המונחת לפנינו אינה מבססת את הטענה שהותרת הרשעת המערערת על כנה תגרום לפגיעה משמעותית בעתידה התעסוקתי או הלימודי של המערערת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש