הכל בזכות הקורונה

מאת: רותם נועם ● 13/5/2020 19:44 ● ערב ערב 2966
הקורונה הולידה הרבה חיבורים מרגשים ● אחד היפים שבהם קרה בבית הספר אלמוג באילת ● וועד הורי בי"ס הרצוג ברחובות יזם מפגשי זום בין תלמידי שני בתי הספר ● וזה נגמר בסיפור אהבה
הכל בזכות  הקורונה

בוקר אחד, לא מזמן, בלב משבר הקורונה, קיבלה רינת טרבולסי, יו"ר ועד הורי ביה"ס אלמוג באילת, שיחת טלפון. על הקו מהעבר השני היתה פנינית רום, יו"ר ועד הורי ביה"ס הרצוג ברחובות. השיחה הזו הולידה את אחד המיזמים המקסימים והאנושיים שהביאה הקורונה. מספרת רינת: "זה היה ממש באמצע תקופת הקורונה, בדיוק החלו הפרסומים על אילת והמצב הקשה שלה, ואז נוצר הקשר עם ועד ההורים של ביה"ס הרצוג מרחובות, שהציעו ליצור מפגשי זום בין התלמידים על בסיס נושאי עניין. כל מפגש ארך 40 דקות, שהוא זמן המקסימום שהאפליקציה מאפשרת בחינם שזה גם זמן קשב טוב. אבל בקבוצת הרובוטיקה אני יכולה לומר לך שכשנגמר להם הזמן הם התחברו עוד פעם, עד כדי כך היה להם מעניין". טרבולסי מבקשת לציין את ההרתמות המיוחדת של המורה דני ועל המשך הלימידה מרחוק של קבוצת הרובוטיקה ועל שיתוף הפעולה והעידוד של מנהלת ביה"ס מולי ניר וסגניתה פרח אוקנין. בעתיד מקווים וועדי ההורים של שני בתי הספר, לקחת את המיזם המוצלח צעד קדימה ולשלב בו את הרכזות החברתיות של שני בתי הספר ואף להפגיש בין וועדי התלמידים של בתי הספר ולפתח את הקשר גם בעתיד.

 

 

הזום הוא כמו 'חבר לעט' של פעם


מספרת יוזמת הרעיון מועד הורי בי"ס הרצוג ברחובות, פנינית רום: "אני זו שהייתי סוג של קטליזטור לסיפור, שהתחיל משיח שלנו אחרי כתבה שראינו על אילת והמצב הקשה של העיר ביחס לשאר הארץ ומכיוון שאנחנו שכונה מאוד קהילתית מישהו אמר אולי ננסה ליצור קשר ולראות איך אנחנו מחבקים את תושבי אילת ולי יש חברה טובה שאחותה גרה באילת. חשבתי שהיא תדע מי בהנהגת בית ספר ומשם זה התגלגל מהר מאוד לרינת. הילדים בין כה וכה מחוברים למסכים כל היום אז חשבנו איך נוכל ליצור חיבורים חברתיים. התמקדנו בשכבות הבוגרות יותר שיכולים לנהל שיח על תחום עניין משותף. המטרה לא היתה ללמד את הילדים כמו בלמידה מרחוק אלא לחבר בין ילדים בעלי תחומי עניין משותפים, למפגש חברתי מפרה, הזום של היום זה כמו שלנו כילדים היו 'חברים לעט' והיינו כותבים להם מכתבים".

אילו סוגי מפגשים ערכתם?
היה לנו מפגש אורגמי, היו שני מפגשי ריקוד, היה מפגש רובוטיקה, היה מפגש בישול, היו חמישה ששה מפגשים ובכל אחד נטלו כ-10-15 תלמידים.

איך הילדים קיבלו את זה?
אני יכולה לספר מהילדות שלי שנרשמו למפגש בריקוד, אבל ההתחלה לוותה בחשש, עם כל מיני הערות של ילדים בסגנון 'מה יש לילדה הזו כבר ללמד אותנו' ובסוף היא כן הצליחה ללמד את הילדים קומבינציה מאוד נחמדה ויצרה שיח בין הילדים

מי הוביל את המפגשים?
מחצית מהמפגשים הובילו תלמידים מהרצוג ומחצית מאלמוג. את הרובוטיקה העבירו ילדים מאילת ואחר כך הם פתחו ביניהם קבוצת ווצאפ והם מחליפים ביניהם קודים ונמשכת שם פעילות עד היום, גם את הבישול העבירה מישהי מאילת. 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש