בחסות הקורונה: אילת הפכה לדיוטי פרי של ישראל

מאת: רותם נועם ● 8/7/2020 20:22 ● ערב ערב 2974
בזמן שבכל המדינה קמעונאים מצמצמים את שטחי המסחר ומוותרים על חנויות, מזנק מגזר מוצרי האלקטרוניקה והחשמל באילת עם חמש חנויות חדשות ועלייה בת 50%-60% במכירות חודש יוני ● אתר וואלה שופס מזהה את המגמה ופותח באילת חנות רשת ראשונה ● ובאייס מול מחזקים את זרוע האטרקציות עם שתי אטרקציות סודיות שנמצאות בדרכן לישראל
בחסות הקורונה: אילת הפכה לדיוטי פרי של ישראל
מחפשים כרגע מחסן ענק באזור התעשייה על מנת להביא את כל תכולת האתר למחירי אילת. חנות וואלה שופס הראשונה באילת

משבר הקורונה ועוד לפניו התקדמות המסחר באונליין, הביאו רשתות רבות לצמצם את שטחי המסחר שלהם בקנינוים. מאז התשפטות נגיף הקורונה החריפה המגמה, חוץ ממגזר החשמל בעיר אילת שכמו פועל במגמה הפוכה לגמרי – זינוק כמותו טרם נראה בשנים האחרונות, שמגיע לאחר דעיכה איטית שהגיעה בשיאה לירידה של כ-33% במכירות החנויות לעומת אתרי האונליין. הסיבה לפריחה האילתית היא ככל הנראה השמיים הסגורים שהופכים את אילת ליעד תיירות מרכזי עבור הישראלים הכמהים למעט חופש. באם מגמה זו לא תבלם בשל המגבלות החדשות שהטילה הממשלה על התכנסויות מעל 20 איש, כמו גם הגבלות על חדרי האוכל בבתי המלון, כי אז רואים ברשתות האלקטרוניקה והחשמל הגדולות באילת, יעד לכיבוש לשנים הקרובות. חמש חנויות מתחום זה נפתחו בעיר לאחרונה, כאשר חלקן של הוותיקות לא נפקד ואף הן רשמו עלייה יפה של למעלה מ-505 בפדיונות לעומת יוני אשתקד.

 

וואלה שופס עושה את הדרך מאונליין לחנות


כך למשל פתחה רשת מחסני חשמל בתחילת המשבר חנות חדשה בקניון האייס מול וכן חנות נוספת במתחם RED. חנות שלישית צפויה להיפתח בעוד כחודש על שטח של 700 מ”ר באזור התעשייה בעיר, בסמוך למתחם ביג. רשת המחשבים KSP העבירה את אחת החנויות שלה לחנות גדולה יותר הממוקמת במתחם פוזה באילת, שעמד ריק תקופה ארוכה. רשת אלמ השקיעה 150 אלף שקל בשדרוג חנות קיימת והיא אף מחפשת מיקום לפתיחת חנות נוספת באילת ורשת iDigital פתחה בחנות שלה באייס מול מתחם אאוטלט ייעודי למוצרי אפל. מי שצפוי לפתוח חנות פיזית ראשונה הוא אתר המכירות הוותיק וואללה שופס, שפתח חנות ברואיל גארדן. חנויות מוצרי החשמל והאלקטרוניקה באילת מתמחות במוצרי מחשוב, סלולר, אלקטרוניקה וגאדג'טים, לצד מוצרים לבנים כמקררים, מדיחים, מכונות כביסה, ומייבשים המיועדים בעיקרם לתושבי העיר שכן הם אינם פטורים ממע"מ. מוצרי הלהיט בקרב הנופשים שמגיעים לעיר הם מכשירי סלולר, מחשבים ושואבי אבק אלחוטיים.

 

נותנים ל- KSP פייט


מאשר את הדברים ל'ערב ערב', נדב, אילתי במקור, מנהל חנות וואלה שופס החדשה באילת ומי שאחראי מטעם החברה על פתיחת שאר חנויות הרשת: "למרות שעדיין לא פתחנו רשמית אנחנו כבר רושמים מכירות חבל על הזמן, עשינו עבודה מאוד רצינית מול המחירון של KSP, יש לנו בתכנית עוד חנויות מתוכננות באילת ואם בעוד חודש נראה שהכל עובד כמתוכנן נמשיך מיד לפתיחה שלהן, כאילתי שעובד בוואלה שופס היה ברור לי שמתחילים כזה מיזם באילת, אבל מעבר לחנות אני מחפש מחסן ענקי באזור התעשייה שנוכל לאפסן בו סחורה כך שתוכל לרכוש באתר מה שתרצה במחירי אילת ותוכל לאסוף אותו בביקורך בעיר עם הפטור ממע"מ. האתר שלנו לא מוגבל לאלקטרוניקה וסלולר תוכל להזמין גם מיטה או נדנדה לילד, הכל".

מי המתחרים שלכם באילת?
KSP, פחות נכנסו בשלב הזה לתחום המחשבים, מעבדים וכרטיסי מסך, ששם עיקר ההכנסות של KSP, יותר הלכנו לכיוון הסלולר עם מחירים ברצפה, JBL, בשמים, מברגות, צעצועים, אנחנו לא רק אלקטרוניקה. בסופו של דבר נתחרה בכולם, גם בטרקלין חשמל. אבל בשלב הראשוני אפשר לומר שאנחנו בעיקר מתחרים כרגע מול המוצרים שמציעים ב-KSP", נדב מספר כי לפני יומיים נחנך אתר וואלה שופס אילת, אליו ניתן לעבור גם מהאתר הראשי. 

 

"המספרים בסלולר גבוהים - הרווח נמוך"


ישראל בטיטו מנכ"ל מול הים: "כולם מבינים כעת שאילת הפכה להיות הדיוטי פרי של ישראל, אם במוצרי חשמל, אם באופנה עם המע"מ, כל נשוא הקוסמטיקה אבל היה כאן עליהום לא קטן ואני חושב שמשתוללים כאם עם יותר מידי חנויות. אל תשכח שהרווחיות בענף הסלולר למשל היא מאוד מאוד נמוכה וההשקעה במלאי של ברזלים גבוהה. הכל תלוי בכמה אביזרים ומכשירים הם מוכרים, אבל אם נכנסים לך עכשיו כל מיני קטנים כאלה, אז לדעתי הם פחות יפגעו אצלי. אם מחסני חשמל פותחים כאן 700 מ"ר ליד הRED אז זה להתמודד מול 3 חנויות החשמל והסלולר שנמצאות שם, מה שנקרא בוא נהנה מאותו הקהל בלי להיות בתוך המתחם, כי כנראה לא נתנו להם להיכנס משיקול תמהילי. מחסני חשמל מאוד רוצה להיכנס למול הים והם גם מבינים למה, אבל תמהילית אני צריך לשמור שלא תהיה תחרות מוגזמת. מה שכן עובד מאוד חזק בתקופה הזו זה ספורט ואתה תראה פתיחות בתחום הזה, לצד סלולר, כל מי שמגיע לאילת קונה טלפון, כל מכשיר שלישי בישראל נמכר באילת.

 

הראשון לזהות: ניסים יניב


"המכירות באילת עולות בקצב לא פרופורציונלי", מספר לירן כץ, מנהל פיתוח עסקי באלקטרה בראיון לאורנה יפת מכלכליסט: "אנשים לא יכולים לטוס לחו”ל, ועדיין יש המון אנשים שאוהבים קניות בזול, אז הם טסים לאילת. ביוני מכירות מחסני חשמל דיגיטל באילת עלו ב־60%”. מי שזיהה ראשון את הפוטנציאל היה ניסים יניב, מבעלי קניון האייס מול, שעל מנת למשוך צרכנים הבטיח טיסה חינם לכל מי שיבצע בקניון קניות ב־1,000 שקל. בסופו של יום הודה יניב בראיון ל'ערב ערב', כי  האקט היח"צני הביא בעיקר רוכשי סמארטפונים וציוד נלווה: "ענף האלקטרוניקה והמחשבים תמיד היה בראש", אמנר יניב השבוע ל'ערב ערב', בריזורטים כמו אילת אנשים שיוצאים לנופש יש להם זמן פנוי והם רוצים את חוויית הקניה, מה גם שאצלנו הם מקבלים חווית אטרקציות ומסעדות שנותנת להם מענה מושלם ואני יכול לספר לך שיש שתי אטרקציות חדשות שרכשנו שנמצאות בדרכן לישראל והן בחינת שוברות שוויון, אני עדיין לא יכול לספר מה הן, אבל הן כבר בים, בעוד עשרה הימים הן יגיעו. כל שנה אני טס לתערוכת האטרקציות באורלנדו וגם השנה אסע בנובמבר אם תהיה ואביא משם חידושים נוספים".
ירון צפדיה, מנכ”ל משותף בניופאן, יבואנית מוצרי חשמל אמר בראיון ליפת: “אנחנו נערכים עם השותפים האסטרטגיים שלנו באילת להציע הצעות ערך אטרקטיביות לצרכן. אילת הופכת ליעד אטרקטיבי לקניות בחודשי הקיץ כי אין טיסות לחו”ל. אנו מרגישים בעיר עלייה של 50% במכירות מחג שבועות". אורי להב, מנכ”ל רשת אלמ הוסיף: “במאי רשמנו עלייה של 25% במכירות, וביוני 50%". 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש