מי צריך את מצעד הגאווה?

מאת: ● 11/7/2020 09:34 ● ערב ערב 2974
בשבוע שעבר הסתיים שבוע הגאווה, ובעיריית אילת החליטו אחרי שנים של התעלמות, להציב מכווני גאווה בעיר תחת הכותרת: "ים של אהבה", מי שיזמה את הרעיון היתה חברת המועצה הלסבית המוצהרת יערית סיטבון אבוטבול - הנושא הצית ויכוח מרתק ברשת על נחיצותו וחשיבותו של מצעד הגאווה, כאשר מכל גוני הקשת אנשים הגיבו והביעו דעתם, מעניין במיוחד היה הדיון שהתפתח בין חברת המועצה סיטבון אבוטבול, לשחר אלקיים, אילתי לשעבר, ומי שהיה אחראי לאורך השנים על הפקתו של מצעד הגאווה ופסטיבל בגאווה שהתקיים באילת לאורך 13 שנה עד 2014, אז שבק חיים, בין היתר, בהעדר תמיכה עירונית – לאור חשיבות הדיון הציבורי בנושא אנו מביאים עבורכם את התגובות המעניינות שיצרו את שיח הרשת באילת סביב הנושא ובמיוחד את הדיאלוג שהתפתח בין אלקיים ובסיטבון אבוטבול, שניהם חברי הקהילה – דברים בשם אומרם:
מי צריך את מצעד הגאווה?

שחר אלקיים
כמה טוב שאין לי זמן להגיב באמת לדברים מלאי הבורות של חברת המועצה.
עוד לפני שהיא נולדה נודעה אילת למרחקים "בזכות" השבדיות חשופות החזה על חוף הים. זה כמובן לא הפריע לאף אחד. נהפוכו.
במצעדי הגאווה לא הסתובבו ערומים או חצי ערומים. המצעדים הסתיימו בחוף הים ואף צועד לא היה לבוש פחות ממה שלבשו המוני המבלים בחוף.
ההומופוביה היא מחלה קשה, נגיף ויראלי שלצערי לוקים בה לא מעט מחברי הקהילה.
פסטיבל אילת בגאווה לאורך השנים כלל הרבה מאוד אירועים מלבד מצעדים ומסיבות.
פסטיבל סרטים לזכר עמוס גוטמן ז"ל, תערוכות אמנים יוצרים, מופע המחול של עידו תדמור ועוד... אבל הרוב המבוהל יזכור תמיד את הפרובוקטור על המשאית.
אם גם ההנהגה הצעירה של העיר, סו קולד הנהגת העתיד לוקה בבורות, הומופוביה, זיכרון סלקטיבי ופרימיטיביות- זה כבר ממש עצוב.
ותודה לרותם נועם שהעמיד דברים על דיוקם ושתמיד זוכר שפעם היה טוב יותר.

Yarit Abutbol Sitbon
שחר אלקיים שחר היקר :
אני לא חושבת שאתה מכיר אותי כדיי לקרוא לי בורה.
זו דעתי בעניין המצעדים כמו שהם , ומותר שהיא תהיה שונה, אני מאוד שמחה שהעלית את נושא השוודיות חשופות החזה כי אחת הבעיות של העיר היא שמנסים לשחזר פה תקופות שהיו במקום להתקדם לשחר חדש.
השורה התחתונה היא שמצעד הגאווה היה במקורו אמור לקדם את הקהילה הגאה לשוויון זכויות , כשבפועל הוא יצר מצב הפוך.
הנהגת העירייה עושה תהליך קבלה והכרה מאוד יפה בכל מב שקשור לקהילה הגאה בעיר ואני , בורה ככל שטהיה לדעתך , מאמינה בתהליכים חינוכיים שמניבים תוצאות, ולא בלאנוס אחרים לצפות בי בעל כורכם צועדת גאה סו קולד.
יש לי בת זוג נפלאה ושתי בנות מהממות ואנחנו צועדות בגאווה בבוקר לגנים, אחהצ ברחובות העיר ואתה יותר ממוזמן לחזור לצעוד איתנו , אבל !
הפעם הצעדה תהיה אחרת, דרך אגב וזה מה שיפה , אני חברת מועצת עיר , אתה לא, וגם את דעתך ששונה משלי אשמח לייצג במועצה , כי אני להבדיל ממך לא חושבת שאתה בור אלא רק חושב אחרת .


שחר אלקיים מתוך עמוד הפייסבוק שלו

 

שחר אלקיים
Yarit Abutbol Sitbon אני עדיין מתעקש על הבורות כי הגבת ואת חוזרת ומגיבה בלי להכיר את הנושא לעומקו אלא בשליפה וחבל. חבל לך אבל עוד יותר חבל לקהילה באילת. בזמן שאת וזוגתך הנפלאה צועדות בגאווה בבוקר לגן, ישנם צעירים בעיר שאין להם לאן לצעוד, עם מי לצעוד או אומץ להיות מי שהם ולצערי הגישה שלך ושל כמותך, בעלי דעות שונות משלי, לא ממש מסייעת להם.
נורא קל מהמקום הנוח של זוגיות והשלמה עצמית (ואני באמת שמח בשבילך) להתעלם מאלה שלא נמצאים במקום בו את נמצאת (והם רבים יותר).
לא במקרה רוב חברי הקהילה (מקווה שאת הנתון הזה את מכירה) שהיו באילת, ניהלו עסקים, כיהנו במשרות בכירות - עזבו את העיר.
האמירה שלך כאילו המצעד אונס אחרים לצפות בו - היא על גבול המגוכחת.
אשרי החיים שהובילו אותי למקום טוב יותר מהעיר החשוכה בה גרתי כל כך הרבה שנים.


Yarit Abutbol Sitbon
שחר אלקיים ומצעד גאווה בצורה שבה בוא מתנהל היום לא יגרום להם לצעוד בגאווה ,
ראייה לכך כמות השנים שיש מצעד ושום צעד משמעותי עדיין אין.

Yamit Harari
Shachar Elkayam לא יודעת מי אתה , אבל:
עושה רושם שאתה לכאורה יודע הרבה על אילת,
אז ככה:
בשנים האחרונות בעיר אילת הרבה תפקידים בכירים בענף המלונאות מאוישים ע"י חברים מהקהילה הנפלאה והגאה שלנו בעיר.
חלקם חברים טובים מאוד שלי,
דווקא בשנים בהם היה מצעד גאווה חברי הקהילה היו מאוד מתקשים למצוא משרות בכירות ואפילו לשכור דירות.
אומץ להיות מי שאתה רוצה להיות לא מקבלים ממצעד עירום ברחובות העיר שמסתיים בחוף הים , בעצם כך נתת לאותו צעיר אומץ למקסימום 4-5 שעות.
אומץ זה לקום כל בוקר ולבחור מחדש להיות מי שאני רוצה להיות בזכות כלים שנתנו לי לאורך השנים , בזכות תהליכים חינוכיים ומשמעותיים שיאפשרו לי לבנות חיים כמו שאני מוצאת לנכון לבנות.
זוגיות זה אף פעם לא מקום נוח, אלא מסע אינסופי של פשרות והקרבות במיוחד כשיש ילדים אך זה לא צריך להיות שונה כשמדובר בזוגיות חד מינית !!

שחר אלקיים
יש לי כמה הערות אחרונות לעניין:
1. כל הכבוד על היוזמה של צביעת העיר בצבעי הקשת. מעבר לשלטים צריך שיהיה גם תוכן, מגוון. יוזמה יפה של אחד לא הופכת יוזמה של אחר ליפה פחות. מי שדורש הכלה, שלא יפסול או יתייג אנשים שצועדים במצעדי הגאווה בתאורים פחות מכילים. במצעד צעדו צעירים ומבוגרים, הומואים לסביות וגם סטרייטים, גייז והורים או אחיות של גייז, מגוון רחב של אנשים מכל קצות הקשת.
2. בזמן שניהלת עסק למכירת משקאות אלכוהוליים, ניהלנו שיחה דומה. אז דווקא בחרת לקדם חסות של העסק שניהלת למצעד הגאווה באילת. כי כשיש אינטרס כלכלי כנראה מרכיב ה"אונס" נעלם.
3. בבורות אפשר לטפל. כדאי לקרוא מחקרים, לדבר עם אנשים שמייצגים דעות שונות ולהכיר נושא לעומק לפני ששולפים אמירות שאין להן ביסוס. זה מה שאמור להפוך גם פוליטיקה ישנה ורעה לפוליטיקה צעירה ורעננה שמיטיבה עם הבוחרים אבל לא רק.
4. לא כל מי שנמנה על הקהילה הוא מומחה לענייניה (אפילו לא אני).
5. ההיסטוריה בישראל הוכיחה שדווקא מי שאינם נמנים על הקהילה פעלו לקדמה יותר (מספיק אם נשים את יעל דיין מול אמיר אוחנה בתור דוגמא)
6. היו בעיר המון התארגנויות מחוץ למצעדי הגאווה כדי לסייע לנוער. היה את ארגון הנוער הגאה (בשני גלגולים), בתקופת גבי קדוש כראש עיר הוקצה מקום פעילות לאגודת הלהט"ב. אבל הפעילויות האלה גוועו כי הן לא תוקצבו, כי למישהו היה אינטרס לסגור את הפעילות בעיר.
7.ומאז ועד היום גם היו בני נוער וצעירים להטב"ים באילת שהתאבדו (מנחש שאת לא יודעת כמה) ורבים וטובים אחרים שפשוט עזבו את העיר ובחרו לחיות במקומות מכילים יותר.

Yarit Abutbol Sitbon
שחר , מאחלת לך שבת מבורכת וטובה , בוא נסכים שאנחנו לא מסכימים.

 

יערית סיטבון אבוטבול משמאל וזוגתה ביום חתונתן

 

שחר אלקיים
Yarit Abutbol Sitbon הצעדים הכי משמעותיים נולדו רק לאחר שהחלו מצעד הגאווה. גם בעולם וגם בארץ.

Май Май Май
שחר, אתה צודק בכל מילה היה היה תקופה אחרת אבל היא כבר לא רלוונטית, המצעד עשה את שלו ובגדול יש היום הכלה וקבלה , בפרט בחברה הישראלית. תמיד יהיו מי שלא וזה בסדר גם אתה לא מקבל או מכיל את כולם. מצעד אהבה היום יותר נחוץ מצעד גאווה אנחנו בעידן אחר החברה הזו צריכה אחדות ויש משהו שדווקא יוצר פילוג לפעמים במצעדים מהסוג הזה נכון להיום!!! הדעות תמיד יכולות להיות שונות בתנאי שהם רלוונטיות.אבל שמציגים כתבה לא משנה מה דעותיה והיא מהולה בבורות זה כבר עניין אחר וכאן אתה צודק. נראה מהתוכן שהחברה לא מבינה על מה היא מדברת, ומלבד או למצוא חן כנראה אין לה מה להגיד. ככה לפחות זה נראה. וגם קצת סותרת את דבריה לפי התמונות שהיא מציגה אז אי אפשר לרשום כזה דבר ומצד אחר לשים תמונה של חתונה עם בת אותו המין נראה על פניו שהיא מאוד אוהבת מצעדים ראוותניים. מי שרושם דבר כזה צריך גם לעמוד מאחורי דבריו ולתת הסבר יותר הגיוני. ככה זה כנראה ששומעים משהו שמישהו אחר אמר ופולטים אותו החוצה בלי מחשבה. ובלי הבנה חד משמעית.

Liza Murashkovsky
Shachar Elkayam פעם אילת היתה מתחילה את אירועי הגאווה בארץ וראש העיר שהיה צעד...למיטב זכרוני.


Май Май Май
דעתנו שאנחנו כבר ב2020 ונמאס כבר לשמוע על הגאווה הזו . על מה בדיוק הגאווה? גאווה זה להצטיין בקורס טייס, גאווה זה לכבד את המשפחה, גאווה זה שהילד שלך מביא תעודה יפה. אף אחד לא ממציא כבר את הגלגל. אנחנו בעידן שכולם כבר מקבלים את כולם ומי שלא זו זכותו לא חייבים. גם גיי לא מקבלים את כולם. יש ככ הרבה גיי בעולם, כל הנושא הזה כבר לעוס חלאסס חייה ותן לחיות!!!! כל אחד שישן עם מי שבא לו ויחייה עם מי שבא לו זה לא מעניין אף אחד. בפרט עכשיו בקורונה . כל מי שרוצה יכול להביא ילדים ושלא יבלבל בשכל כל אחד חי כפי שבא לו. ודי כבר עם תשומת הלב המאוסה . שורה תחתונה לא משנה מה חושבים אין מצעד כי אין קורונה ואולי גם לא יהיה. בעיני זה מיותר בכלל. כל מה שמתואר לא נכון בכלל במצעד צועדים גם רופאים, ועורכי דין ואנשים מכובדים. מצעד מאופק זה משעמם וחבל על הכסף וההשקעה. כי לא באמת יש עוד מה להוסיף הכל כבר נאמר. אבל אם כבר יש מצעד שיהיה מושחט ככל האפשר , צבעוני ומעניין. וכן גם עם תחתונים. אבל האמת הגדולה היא שכל העניין הזה כבר מיותר מצעדים וכאלה.... מכל סוג שהוא. אגב גם הפגנות מיותרות. כל דבר שעושה פרובוקציה ורעש. ולעניין השלטים צבע זה תמיד יפה ומוסיף. ואהבה היא לכולם!!!!
מחר אם אני יחליט להתחתן עם קוף ואחריי יהיו עוד כמה, אז מה עכשיו נעשה מצעד הקופים, כדי שכולם יקבלו אותי.!? מי שבחר בדרך חיים שיחייה אותה בשלמות . ולא יחפש כל מיני דרכים לקבל אישורים מהחברה. אם תחייה את חייך בשקט אף אחד גם לא יעניין אותו. אבל אם בכוח תכפה על אנשים לקבל את הדרך שלך ותיצור פרובוקציות כדי לקבל תשומת לב. זה פסול בעיני. ואפילו מטריד!!! מבחינה אטית. זה לא מקובל! זה אפילו אלים!

שחר אלקיים
בתור מישהו שמסתתר מאחורי תמונה של סטאלין ושם בדוי, אי אפשר באמת לנהל איתך שיח ענייני על זהות, גאווה ומה שביניהם.

David Yakovitch Brodsky
נשרף המוח מכל ה"גאווה" הזאת.
כבר שנים שדוחפים את זה באינטרנט ובעולם בחוץ. אני לא אחד שיש לו בעיה איתם אבל הם התחילו להגזים ואני ממש מתחיל לשנוא אותם רק בגלל זה.

Michal Mayer Saar New
יש מי שיאמרו שאין לי זכות להתערב בדיון הזה משום שהוא דיון פנימי של קהילה שאינני נמנית על חבריה. אני דווקא חושבת שיש לי זכות. לא אשתמש בקלישאה שכמה מחבריי הטובים הם..., אבל כן אציין ששחר אלקיים היה ועודנו אחד מחבריי הטובים והאהובים. היו לי הזכות העונג והכבוד ללוות אותו בכל פסטיבלי הגאווה שערך באילת, הן כחברה קרובה ותומכת והן בתפקידי דאז כדוברת העירייה, בימים שהעירייה עוד תמכה בפסטיבל והבינה את חשיבותו. הפסטיבל הזה לא רק תרם לחבריי הקהילה שבחרו להשתתף בו, אלא תרם רבות גם לענף התיירות ממנו מתפרנסת כל העיר ולתדמיתה של אילת בכל העולם כעיר ליברלית, גיי פרינדלי, המקבלת באהבה כל תייר ונופש, יהיו העדפותיהם ואורח חייהם אשר יהיו. גם אני כסטרייטית גמורה נהנתי מהפסטיבל הזה וכמוני גם רבים אחרים שאינם נמנים על חברי הקהילה. כאדם ליברלי ופלורליסטי אני מאמינה שכל אדם זכאי לדעה משלו. גם יערית כאדם פרטי זכאית לחשוב את מה שהיא חושבת. לעומת זאת, כנבחרת ציבור עליה לייצג את כל חברי הקהילה באילת, כן, גם את אלה שרוצים לרקוד על משאית בביקיני. בעניין הזה נכשלה יערית לדעתי, כשלון חרוץ, משום שהיא מייצגת רק את מי שחושב כמוה, וכפועל יוצא מזניחה את הרצונות של חלק ניכר מהקהילה באילת. לא מכירה אותה באופן אישי, מבינה שהיא חברת מועצה חדשה וצעירה. מקווה שעם הזמן תבין שהיא צריכה לייצג את כלל תושבי העיר ולא רק את מי שבחר בה או חושב כמוה. מאחלת לה הצלחה בהמשך תפקידה ולשחר אומר, תחזור כבר, אתה מה זה חסר כאן.

 

שלטי הגאווה שהוצבו באילת - יוני 2020

 

Celine Toledo-or
גם אני בעד" חיה ותן לחיות" , שכל אחד ילך לישון עם מי שבא לו, העיקר שניהיה בני אדם ונקבל אחד את השני. אבל כן יש צורך שתיהיה התייחסות לקהילה בכך שתיהיה עו"ס שיודעת ומבינה את קשיי הקהילה ושיהיה מרכז כמו איגי שנותן מענה לקהילה זה חשוב.לא צריך התייחסות מיוחדת צריך התייחסות מכוונת והרבה חינוך לקבלת האחר.

Or Monsonego
לא הבנתי מה כל כך רע בלהיתייחס לאנשים עם נטיות מיניות שונות כשווים וכמשהו נורמלי לחלוטין שלא צריך לעשות עניין מזה, למה זה כל כך מיוחד שהוא נמשך לגברים והיא נמשכת לנשים ולמה זה כל כך רלוונטי לקבל החרגה אם המטרה היא בדיוק ההפך שזה ייכנס לאותה משבצת כדבר מובן מאליו

Iris Dala
גאווה או לא גאווה, אין בעיה להתגאות במי שאתה , רק איפה התרבות והצניעות ?כל אחד שיעשה מה בא לו, הבעיה בתהלוכה מסוג זה שאין פרופורציות וההופעות של חצי ערומים שעושים אקטים מול קהל על מנת להוציא עיניים לאנשים! אף אחד לא מפריע לאף אחד שיעשו מה בא להם בפרטי שלהם ולא להוציא החוצה חבורת אורגיות בלייב עם המון גועל של ערומים ואקטים לתהלוכה על מנת לשים דגל של הסברה .
צודק מי שאמר גאווה זה יוצאי טייס ...

Liron Peretz Petito
כמה בורות יש פה😳


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש