מילדות באילת לספר ילדים על תל אביב

מאת: ניר אמיתי ● 17/10/2020 10:12 ● ערב ערב 2987
באחד השיטוטים שלי בפייסבוק, ראיתי דרך חבר ששיתף תמונות ופוסטים על ספר ילדים שיצא לאחרונה. משהו בטקסטים ובאיורים הרגיש לי מעניין ועם איתור הפוסטים הבנתי שהסופר הוא לא אחר מאשר תושב אילת לשעבר, שנולד וגדל בעיר, והחליט לכתוב ספר ילדים שמיועד לאבות, אבל מה, כל הספר הוא על תל אביב.
מילדות באילת לספר ילדים על תל אביב

שלחתי לו הודעה בפייסבוק לשאול אם אפשר לראיין אותו - ולשאול קצת מאיפה הגיע הרעיון לכתוב ספר ילדים, דווקא בתקופה כזו.

תכירו את טל דם ארי, אילתי שגר 10 שנים בתל אביב, מחבר ספר הילדים 'אבא, מה זה?' והוא הדגיש - ספר ילדים לאבות.

ברוח התקופה, את הראיון קיימנו בצורה טלפונית.

נעים מאוד טל, תודה שהסכמת להתראיין

נעים מאוד! בשמחה - חלק מהילדות שלי היה לחכות לימי חמישי לקרוא ערב ערב.

מי אתה? תן לנו קצת פרטים

בן 34, נשוי לעדי ואב למילה בת 2.5 ולני שנולד ממש עם הספר לפני חודשיים וחצי. אילתי שגר בתל אביב קרוב ל 10 שנים. חובב ספורט רציני ובעלים של סוכנות לפרסום דיגיטלית. 

אז ספר לי, מאיפה הגיע לך הרעיון לכתוב ספר ילדים?

אני יכול לומר שזה הגיע ממש במקרה. לא היה לי תכנונים בעבר כחלק מהעיסוקים שלי להיות גם סופר (ובטח שלא סופר ילדים) אבל באחד הלילות בתקופת הקורונה, כשהשכבתי את מילה לישון חשבתי על כל הטיולי אופניים שהיינו עושים אחרי שהייתי אוסף אותה מהגן - שלא הפסיקה לשאול מה זה על כל דבר.

הסקרנות של ילדה בת שנתיים לשאול על מה זה? הפכה לספר ילדים מיוחד שלמעשה, כתבתי לה אותו במתנה והדפסתי אותו ב 200 עותקים בלבד - מה שנקרא מהדורה מוגבלת.

ספר לי על ספר הילדים 'אבא, מה זה?'

כשאני נוסע לאסוף את מילה מהגן, אנחנו ממשיכים ישר משם לטיול על האופניים - כל יום במקום אחר בעיר. זה יכול להיות פארק הירקון, פינת החי, הטיילת, ללכת לחוף הים, נמל תל אביב, דיזנגוף ועוד ועוד… כל האיזורים האלו נמצאים לנו מתחת לבית ואלו הם נוף הילדות של מילה מאז שנולדה.

שילבתי את השאלות של מילה 'מה זה?' על כל איזור שהיינו מטיילים בו עם חרוזים, היכרות עם צבעים וחיות ואיורים מקסימים שלי ושל מילה, ובסוף בסוף יצא ספר מיוחד ומזכרת שתשאר לה לתמיד.

 

 

למה דווקא ספר ילדים לאבות? מה החשיבות?

את האמת, שהסיבה לזה היא יותר שיווקית. אין ספרי ילדים שמיועדים רק לאבות. זה ספר שמספר את החיבור שלי עם מילה, את הזמן שאנחנו עושים יחד כל יום - והרגשתי שזה יכול להיות דרך מעולה לחבר עוד אבות אחרים עם הילדים הקטנים שלהם - שלא תמיד מצליחים לבלות איתם הרבה זמן בגלל עבודה ומחוייבויות.

ותראי, זה ממש הצליח תכלס.

איך התחיל התהליך?

הכתיבה של הטיוטה הראשונה הייתה מהירה, משהו כמו שעתיים. יצאתי מהחדר של מילה באותו ערב שהרדמתי אותה, והכל יצא ממני על מסמך תוך רגעים. החיבור של המקומות שאנחנו מטיילים בהם בתל אביב יחד עם הטיול שלנו. אבל למעשה גיליתי שזה היה החלק הקל שמאחורי.

למה? מה החלק הקשה?

לא יכול לומר קשה, אבל החלק של מציאת המאיירת המתאימה לספר לקח זמן. בדקתי וניסיתי הרבה סקיצות ומאיירים לפני שנסגרתי על מישהי שהייתה בול מה שרציתי. משם כבר ניצוח הפרוייקט הזה שנקרא ספר ילדים - עבודה מול גרפיקה, בית דפוס, הוצאה לאור. תוסיפי את כל זה לעסק עם הרבה עבודה, ילד חדש ותקופת קורונה ללא גנים. הרפתקאה כיפית ללא ספק.

 


אפילו מאיה וורטהיימר שיתפה בסטורי שלה על ספר הילדים אבא, מה זה?

 

ובסוף?

בסוף? בסוף תמיד הכל טוב. יצא מושלם. הרגע הזה שהלכתי לבית הדפוס לאסוף את הספרים היה מהנה ביותר. מרעיון למציאות - ולשלוח לכל החברים והאנשים שמכירים אותי שהזמינו עותק מהספר סתם ככה רק מהפוסטים שרשמתי בפייסבוק.

ועכשיו? מאיפה אפשר להזמין עותק?

תראי, הדפסתי 200 עותקים. הרבה מהם הוזמנו עוד מראש. כרגע כל עוד נותרו עותקים, ניתן להזמין באתר של ספר הילדים - אבא מה זה?

כל ספר מגיע עם מארז מיוחד שהכנתי - ממש חוויה לאבא שיקבל אותו. ויש אצל ההורים שלי בבית עותקים שהשארתי לחבר'ה מאילת שמזמינים כל הזמן.

פה אפשר להזמין את הספר

ומה לגבי ספר על אילת?

מי יודע… יש ספר שנכתוב ללני בעוד שנתיים (חייב שלא יהיה מקופח) אז בהחלט אפשר לחשוב על סיפור באילת.

 

להזמנת ספר הילדים אבא מה זה כנסו לקישור הזה

לעמוד הפייסבוק של טל כנסו לקישור הזה


 

רוצים להישאר מעודכנים 24/7 בכל מה שמעניין באילת? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ שלנו לחצו כאן

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש