לאן נעלמה הרכבת לנתב''ג?

מאת: ניר אמיתי ● 12/11/2020 13:52 ● ערב ערב 2991
כאילו שלא די לתושבי אילת עם צימצום כמות הטיסות, השעות הלא מספיק מוקדמות של הטיסות מאוחרות והרגשת הנתק משאר חלקי הארץ ● משום מה, עד היום, במשך למעלה מחודשיים, לא חזרה רכבת ישראל להפעיל את הקו שמגיע עד לנתב''ג ● ''האוטובוס האדום שמסיע את הטסים מאילת למרכז תל אביב הוא אמנם פתרון מצוין בדרך הלוך (למי שאין מזוודות), אבל מה אמורים לעשות תושבי אילת שמבקשים להגיע לנתב''ג? ● עו''ד רויטל ממן, מציפה את הבעיה מולה נאלצים תושבי אילת להתמודד ● הוסיפו לכך את הטענות על הטיסות הלא מספיק מוקדמות שיוצאות מאילת למרכז ואת הקושי של שומרי השבת להגיע לטיסה שיוצאת מנתב''ג לאילת כשהיא מגרדת את צאת השבת והנה לכם עוד כמה סיבות לא ממש לשמוח למרות שובה של ארקיע לטוס
לאן נעלמה הרכבת לנתב''ג?
אין רכבת לנתב''ג
תגיות: רכבת, ארקיע,

תושבי אילת רבים שהיו רגילים לחזור הביתה בטיסה לאילת כשהם מגיעים לנתב"ג באמצעות רכבת ישראל, לא מצליחים להבין איך זה שבימי הקורונה, כשבלאו הכי תושבי אילת מרגישים מנותקים משאר חלקי הארץ, כשכמות הטיסות עדיין מצומצמת מהרגיל, בדרכם חזור לנתב"ג, הם נאלצים להתמודד עם העובדה הלא ממש פשוטה שמאז הופסקו נסיעות רכבת ישראל בתחילת משבר הקורונה, ואף שמאז היא שבה לפעילות כמעט מלאה, לא חזר לפעילות קו הרכבת שהוביל אותם עד לנתב"ג. "הכי קרוב שאפשר להגיע היום לנתב"ג באמצעות רכבת זה עד לוד", מבהירה עו"ד רויטל ממן, "ומשם צריך להחליף שני אוטובוסים כדי להגיע לטרמינל 1", היא מציינת וממהרת להוסיף, "אם לי זה מסורבל, שאני עולה למרכז בדרך כלל בלי מזוודות, איך אמורים להסתדר תושבי אילת שמבקשים לחזור הביתה עם כבודה? ועדיין לא דיברנו על קשישים או חולים שחייבים להגיע לנתב"ג בדרך הקצרה והמהירה שאפשר".

 

במשרד התחבורה לא עונים


רויטל שמבקשת להעלות את הבעיה בשם כל תושבי אילת שנאלצים להתמודד עם הקושי, משבחת אמנם את מחירי הטיסות בהווה וגם את העובדה שרשות שדות התעופה מעמידה לנוחיות ציבור הטסים מאילת למרכז ללא כבודה, את האוטובוס האדום, שמגיע מנתב"ג אל רחוב השלום בתל אביב, אלא שהבעיה מתחילה כשתושבי אילת מבקשים לחזור הביתה בטיסה. "או אז מסתבכים העניינים", היא מדגישה. "זה או שאתה מסתבך בדרך עם אוטובוסים, או שנאלץ בלית ברירה לקחת מונית ספיישל שעולה לפעמים פי שלוש או ארבע  ממחיר הטיסה. אין בזה שום היגיון. זה לגמרי קיפוח של התושבים וחייבים למצוא לזה פתרון. הרי לא יתכן שרכבת ישראל חזרה לפעילות זה מכבר ומשום מה הקו לא מגיע לנתב"ג. שוב תחושה שמישהו שכח את תושבי אילת. למה אנחנו תמיד צריכים להתלונן ולדרוש את מה שמגיע לנו?".

עו"ד ממן מזכירה כי בכל שבוע עולים תושבי אילת רבים לסידורים במרכז הארץ, מי במסגרת עבודה כמו במקרה שלה, כשהיא אמורה להגיע לדיונים בבתי משפט במרכז ומאחרת לא פעם בגלל הקושי בתחבורה זמינה, ומי הנדרש לעלות למרכז לטובת לימודים או בדיקות רפואיות. "לא יתכן שכל אלו יסתבכו כשהם בסך הכל מבקשים לחזור הביתה בטיסה", היא אומרת. "זה סיוט שגורם לך לא פעם להעדיף לעלות על אוטובוס שיביא אותך ישירות לאילת, אבל זה לא אמור להיות ככה. זה ממש לא בסדר. תתאר לעצמך שכבר הגעתי למצב שאני שוקלת להשכיר דירה בתל אביב, רק כדי לא לאחר ללקוחות וכדי לא להיתקע במרכז בלי יכולת לחזור הביתה. את השבת האחרונה נאלצתי להעביר לבדי למרכז כי לא רציתי לאחר ללקוח ביום א' בבוקר".

בבדיקת הסוגיה התמוהה מול רכבת ישראל הבהיר לנו דובר הרכבת כי "מדובר בהחלטה של משרד התחבורה ולכן יש לפנות אליהם". הפנינו את השאלה מדוע ולמה לא מגיעה רכבת ישראל כמו בימים שלפני הקורונה עד לנתב"ג אלא שעד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובת המשרד.

 

הפוך גוטה הפוך


אלא שבעיית הרכבת היא לא היחידה מולה נאלצים להתמודד גם כיום תושבי אילת המבקשים להגיע למרכז בשעת בוקר מוקדמת. מאז ימי הקורונה כשטיסות הבוקר המוקדמות מאילת לתל אביב הופסקו והטיסה המוקדמת מגיעה דווקא מכיוון תל אביב לאילת, זועמים תושבי אילת על כך שהיציאה המאוחרת מאילת (לכל המוקדם בשעה 8:15 בבוקר), מונעת מהם נכון להיום את היכולת להמשיך ללמוד במרכז הארץ. גלית, תושבת אילת וותיקה, שאמורה הייתה לסיים השנה את שנת הלימודים השלישית שלה בדרך לתעודה מקצועית במרכז, מסבירה שאם לפני הקורונה היא הייתה עולה פעם בשבוע על טיסת הבוקר המוקדמת מאילת למרכז בשעה 6:30 ומספיקה להגיע בזמן ללימודים באוניברסיטת תל אביב, הרי שהיום המשימה בלתי אפשרית. "גם אם הלימודים יחזרו, אין סיכוי שאוכל להמשיך השנה בדרך לתעודה כל עוד הטיסות לא יחזרו להיות כמו שהיו. לא ברור לי מי החליט שדווקא תושבי המרכז צריכים להגיע לאילת מוקדם בבוקר ולא להיפך כשברור שתושבי אילת חייבים להגיע למרכז מוקדם, אם זה לטובת פגישות, לימודים או בדיקות רפואיות. מישהו חייב להעיר את תשומת ליבן של חברות התעופה לבעיה שנוצרה כאן ואולי לפעול מול החברות לשנות את מועדי הטיסות כך שטיסת הבוקר המוקדמת תצא דווקא מאילת לתל אביב ולא להיפך".

 

קושי לשומרי שבת


בעיה נוספת שנוצרת בימים אלו שלאחר המעבר לשעון החורף, היא העובדה שהטיסה האחרונה יוצאת מתנב"ג בסמוך מדי לצאת השבת, כך ששומרי השבת מתקשים להגיע לטיסה. "אם טיסה יוצאת לכל המאוחר מתל אביב לאילת בשעה 18:00, ויש צורך להתייצב לטיסה שעה קודם, חשבון פשוט מראה ששומר שבת לא יכול להספיק להגיע לטיסה", מעלה גם את הסוגיה הזו עורכת הדין רויטל ממן, שומרת מצוות בעצמה. "חייבים למצוא את הדרך לאחר את יציאת הטיסה האחרונה בשבת כך שלא תיווצר הבעייה הזו לקהל שלם של שומרי מצוות", היא מציינת.

מנכ"ל ארקיע אינטרנשיונל, עוז ברלוביץ מסר בהקשר לשעות הטיסה הלא מספיק מוקדמות בבקרים: "אנחנו מחוייבים על פי מהמכרז של רת"א (רשות תעופה אזרחית) ונצמדים לשעות המכרז". בענייני הטיסות הלא מספיק מאוחרות בשבתות מנתב"ג לאילת מסר ברלוביץ: "אנחנו כרגע טרם טסים בשבתות ונשוב לטוס בשבת עם פתיחת המלונות".

מדוברות רשות שדות התעופה נמסר בהקשר זה: "נמל התעופה 'רמון' פועל בזמן הקורונה החל מהשעה 7:30 בבוקר ועד השעה 19:00 בערב. ארקיע מוזמנת להמריא בהתאם".

מחברת ישראייר נמסר בהקשר לשעות הטיסה מאילת לנתב"ג בבקרים: "יציאה מוקדמת יותר מחייבת לינת צוותים באילת- דבר המייקר את עלות הכרטיס (המלונות סגורים כרגע בכל מקרה). בשל אילוצי פתיחת שדה התעופה ברמון, נאלצנו לשנות את לוחות הזמנים של טיסת הבוקר בעשר דקות. כיום אנחנו הראשונים שיוצאים מאילת".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש