האם למשטרה יש סמכות לאכוף חובת עטיית מסכה בחדר מדרגות שנחשב שטח פרטי משותף?

מאת: ● 5/2/2021 09:58 ● ערב ערב 3002
בית המשפט השלום באילת יצטרך להכריע בקרוב בשאלה המעניינת לאחר שתושב אילת שקיבל קנס בחדר מדרגות ברח' בכנענים סירב לשלמו ודרש להישפט ● הטענה המשפטית שתצטרך לקבל תשובה היא האם לשוטר סמכות לאכוף את חוקי הקורונה בשטח פרטי משותף כאשר אין בידו צו של שופט
האם למשטרה יש סמכות לאכוף חובת עטיית מסכה בחדר מדרגות שנחשב שטח פרטי משותף?
תגיות:

בין היתר הוגשו השבוע שלושה כתבי אישום על אי עטיית מסכה בטיילת אילת ושלושה נוספים בגין אי עטיית מסכה ברחבי העיר ברח' יותם, ברח' לוס אנג'לס, ובשד' התמרים. קנס נוסף על אי עטיית מסכה חולק בבניין ברחוב הכנענים 3 בעיר אלא שלמרבית ההפתעה חולק הקנס לאדם ששהה עם אחרים בחדר המדרגות של הבניין ולא מחוץ לבניין, מה שמעלה את השאלה האם לשוטרים ישנה סמכות לחלק דוחות במרחב ציבורי שהינו שטח פרטי, וזאת במידה והגיעו למקום כשאין בידם צו של שופט – שאלה זו תידון מן הסתם במסגרת ההליך ותסייע להגדיר את גבולות המותר והאסור לרשויות במסגרת אכיפת חוקי הקורונה, שהרי אין דינו של רחוב כדינו של שטח בניין פרטי, גם כאשר המדובר בשטח פרטי משותף.

ובתוך כך הגישה משטרת אילת השבוע ארבעה כתבי אישום נוספים כנגד תושבים שיצאו ממקום מגוריהם לפעילות שאינה מותרת. בין היתר הוגשו כתבי אישום כנגד אישה ששהתה בחוף החשמל ביחד עם ילדיה הקטנים, כתב אישום נוסף הוגש כנגד שתי נשים ששהו יחד גם כן בכיכר חוף החשמל. כתב אישום רביעי הוגש כנגד גבר ששהה עם אחרות ברכב ברח' יותם מול מרכז תיירות.

כתבי אישום אלא מוגשים בדרך כלל לאחר שהמפרים מסרבים לשלם את הקנס המושת עליהם בתוך 3 חודשים כנדרש בחוק והם מתייחסים לאירועי הפרה שאירעו בחודש אוקטובר 2020.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש