בהעדר מקום - לא כל ילדי מהגרי העבודה מועלים בבוקר לאוטובוסים

מאת: ניר אמיתי ● 12/11/2020 13:54 ● ערב ערב 2991
שבועות אחדים לאחר שתיארנו ב'ערב ערב' את הצפיפות שנגרמת בבוקר באוטובוס 'אגד' בקו שמגיע אל בתי הספר ברחבי העיר, לאחר שבעיריית אילת הפסיקו השנה את הסעתם של ילדי מהגרי העבודה בהסעות החינוך המיוחד, השבוע מדווחים נוסעים כי על מנת שלא ליצור צפיפות, רק ילדים אחדים מועלים ● "הילדים האחרים נותרים למטה לחכות לאוטובוס הבא", מעידה נוסעת בקו הבוקר ● התוצאה: "ילדי מהגרי העבודה רבים לא מגיעים לבתי הספר" ● מנהל סניף 'אגד' באילת קובי נחמני מבהיר כי העביר למשרד התחבורה פנייה בנושא הצורך בתגבור קו הבוקר אך נענה בשלילה ● "כל נוסע שנמצא בתחנה נאסף עד מגבלות חוק הקורונה”
בהעדר מקום - לא כל ילדי מהגרי  העבודה מועלים בבוקר לאוטובוסים
כדי למנוע את הצפיפות פשוט לא מעלים את כל ילדי מהגרי העבודה. הילדים על רצפת האוטובוס
תגיות:

לאחר שנים בהם הוסעו תלמידי מהגרי העבודה הלומדים בבתי הספר השונים ברחבי העיר על גבי הסעות ילדי החינוך המיוחד, בשנה הנוכחית גילו הורי הילדים כי למרות שבעיריית אילת העדיפו לפזר את ילדיהם בין בתי הספר בעיר, על מנת שלא ליצור ריכוז אתני בבית ספר אחד, ולמרות שילדים רבים לומדים שלא על פי רצונם בבתי ספר רחוקים מביתם, הפסיקה השנה עיריית אילת את ההסעות המאורגנות שהיו עד כה לילדים על גבי הסעות ילדי החינוך המיוחד בעיר.

לפני מספר שבועות הבאנו ב'ערב ערב' תיעוד לצפיפות שנוצרת אגב כך בקו הבוקר של אוטבוס 'אגד' אליו עולים הילדים. נוסעים באוטובוס בקו הבוקר סיפרו על צפיפות יחסית שאינה הולמת את תקופת הריחוק של ימי הקורונה, ואף תיעדו את הילדים הקטנים יושבים על ריצפת האוטובוס, כשהם ידעו לספר על ילדים שלא היה להם מקום לשבת ועפו מצד לצד בכל עצירה פתאומית של האוטובוס. עוד סיפרו הנוסעים על כך כי כשהאוטובוס מגיע אל בית ספר כזה או אחר והילדים יורדים למטה הם פותחים בריצה מסוכנת ולא מבוקרת לכיוון בית הספר כשלא פעם הם חוצים בצורה מסוכנת כבישים בקרבת מקום. 

כבר אז הבהיר קובי נחמני, מנהל סניף 'אגד' בעיר כי הבעיה מוכרת וכי העביר את הנושא לטיפולם של הגורמים הרלוונטיים. עיריית אילת שהבהירה אז כי לא מדובר בהפסקת ההסעות אלא בהחלטת משרד החינוך לפיה התקצוב יהיה בעלות של 'רב קו', לא שינתה מאז דבר בדרך ההגעה של ילדי מהגרי העבודה אל בתי הספר ובפועל מעדויות שהגיעו השבוע ל'ערב ערב' עולה כי מצבם של הילדים רק הוחמר שכן על מנת שלא ליצור עוד את הצפיפות באוטובוסים בשעות הבוקר לא מעלים יותר הנהגים את כל הילדים הממתינים בתחנה אלא רק אחדים מהם. "כך קורה שילדים לא מעטים אינם מועלים לאוטובוס כי הנהג אומר להם שאין עוד מקום", מספרת השבוע נוסעת בקו הבוקר. "הילדים שנותרים בתחנה נאלצים להמתין לאוטובוס הבא. עזוב את זה שהילדים נשארים לבדם בתחנה ומן הסתם מי שכבר עולה על האוטובוס הבא מגיע באיחור לבית הספר, אלא שחלקם כלל לא נשארים בתחנה, הם מסתובבים וחוזרים הביתה", מספרת אותה נוסעת בכאב. במשרד החינוך כבר טענו בכתבה הקודמת כי : "ילדים קטנים אינם יכולים לנסוע לבדם בתחבורה הציבורית. יש לשאול את עיריית אילת מדוע פיזרה ככה את הילדים". אלא שבעיריית אילת, כך עושה הרושם, אף אחד לא ממש מתרגש מהמצב המתואר שנותר כאמור על כנו.

מנהל סניף 'אגד' בעיר קובי נחמני הבהיר השבוע: "אין שום החלטה שמבדילה בין הנוסעים. כל נוסע שנמצא בתחנה נאסף עד מגבלות החוק (קורונה). העברתי פנייה בנושא למשרד התחבורה, לתגבור הקו, אך לצערי נעניתי בשלילה. נעשים מאמצים לפתרון הבעיה".

מעיריית אילת וממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש