מאיר יצחק הלוי: ''מועצה של שמחה לאיד''

מאת: ניר אמיתי ● 26/11/2020 10:14 ● ערב ערב 2993
ראש העירייה, המשמש גם כיו''ר דירקטוריון חכ''א, תקף את חברי המועצה בישיבת המועצה בכל הנוגע להתנהגותם הלא חברית לדבריו ● ובכך התייחס הן לפרשת התמיכות שהסעירה את העיר בשבועיים האחרונים, אך לא פחות מכך גם לפרשת חכ''א הנחקרת בימים אלה במשטרה ● ''לכל אחד מאיתנו יש את החבילה שלו על הגב, את החוזקות ואת החולשות, והדבר הכי גרוע זה כשיש איזו חולשה אצל חבר, להתנפל עליו ולעשות ממנו חגיגה'' ● סימה נמיר זעקה: ''אני צריכה לקבל פרס על התנדבות ולא לעמוד בבית משפט ולהגיד אני נקיה אני טהורה''
מאיר יצחק הלוי:  ''מועצה של שמחה לאיד''
תגיות:

במהלך ישיבת המועצה שנערכה ביום ד' שעבר, תקף ראש העירייה מאיר יצחק הלוי בחריפות את חברי המועצה והתייחס בעקיפין גם לפרשת השחיתות הנחקרת בימים אלה בעיריית אילת ובחברה הכלכלית אילת (חכ"א): "פעם ראשונה שאני נותן הצהרה אישית בפתח מועצת עירייה, ואני איני עושה זאת סתם", אמר יצחק הלוי: "אני 27 שנים בחיים הפוליטיים, היו הרבה מאבקים לאורך השנים, הרבה ניסיונות לעשות טוב במהלך השנים האלה, אבל עוד לא היתה מועצה שהיתה כל כך לא חברית ושהשמחה לאיד בקרב חבריה היא בעוצמות ואני אומר זאת בכאב גדול. הציבור רואה את מנהיגיו שמחים לאיד על כך שיש בעיה, חולשה, ובמקום שתבוא סולדריות ותמיכה הדדית, אני שומע דברים שאני פושט המום לשמוע אותם. לכל אחד מאיתנו יש את החבילה שלו על הגב, את החוזקות  ואת החולשות, והדבר הכי גרוע זה כשיש איזו חולשה אצל חבר, להתנפל עליו ולעשות ממנו חגיגה שהיא בלתי חברית בעליל ואני אומר את גם לנו חבריה המועצה – הציבור מתבונן בנו. הציפייה של הציבור בעת משבר זו של הקורונה זה לראות אחדות, שמנהגיו ישימו בצד את החלקים הפחות נעיימים לעת אחרחת, אבל יש אנשים שבציניות בלתי נסבלת, במקום להגיד בוא נתאפק ונראה איך מסתערים, מנצלים בציניות הגדולה ביותר את התקופה". 

 

"אף אחד לא ירצה להיות חבר מועצה"


חברת המועצה עו"ד סימה נמיר, מי ששימשה בתקופה הנחקרת על ידי להב 433, כמ"מ יו"ר הדירקטוריון של חכ"א, ומשמשת כיום כמחזיקת תיק ההנדסה בעירייה ומ"מ יו"ר הוועדה המקומית, התייחסה אף היא לדברים ודיברה מדם לבה: "כשמטיחים בי בפייסבוק, אמא, סבתא, אישה שתורמת לעיר הזו לאורך כל חייה, מאז שאני ילדה, וקוראים לי בשמות גנאי, שמות זנותיים, לא שמעתי אף אחד שקם ובא ואמר משהו כאן וגם כאשר בימים האחרונים כולנו עוברים מהפכה. הייתי מ"מ יו"ר הדירקטוריון של חכ"א הרבה שנים, ועשיתי כמיטב ידיעתי את הכי טוב. אני יושבת בהנדסה וכאשר עברנו את הטלטלה הזו בשבועות האחרונים לא היה אף חבר מועצה אחד שהתקשר אלי ושאל סימה את צריכה עזרה, סימה אנחנו מחבקים אתכם בהנדסה אנחנו מחבקים אתכם בחכ"א, אבל כשהילדים שלנו רואים איך מקללים אותנו ברשת, את המשפחות שלנו, אף אחד פה לא אמר האנשים האלה באים מהמקום הכי נקי בעולם. אני עומדת בקשיים בגבורה אבל גם בכאב.כי אף אחד ואף אחת לא ירצו להיות חברי מועצה, כי אף אחד מאיתנו פה לא מקבל שכר, ואנחנו יושבים על חשבון המשפחות שלנו, אבל הנשק הזה הוא לא רק של סכינים (נמיר התייחסה לתלונה שהגיש חבר המועצה שמוליק שלם על אולר פתוח שלטענתו הונח בפתח ביתו)  יש את הנשק של הפייסבוק שכל אחד מרשה לעצמו לקלל אותי ולהכפיש אותי, וכשאני שומרת על החוק, שלא יקום פה בית כנסת לא חוקי ברובע 10, אז אני בת של ערביה ועכשיו הוא קיבל היתר חוקי. גם למילים יש להב וגם למילים יש כוח. כוח משחית...אני לא צריכה להתהג בבית משפט אני צריכה לקבל פרס על ההתנדבות ולא לעמוד בבית משפט ולהגיד אני נקיה אני טהורה, וכשמישהו במצוקה וכואב לו, תרימו טלפון, רק מיל ה טובה, אנחנו מחבקים ומאמינים, אני לא יודעת מה יקרה מחר מחרתיים, אבל העובדים שלנו בחכ"א הם לא אשמים חבקו אותם תגידו להם מילה טובה".
 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש