התביעה של לימור להב נגד דובי כהן לא תמחק על הסף

מאת: איציק נועם ● 15/1/2021 13:14 ● ערב ערב 3000
חבר המועצה דובי כהן ישלם 5,000 שקל הוצאות לחברת המועצה לשעבר, עו''ד לימור להב, לאחר שביהמ''ש דחה את בקשתו לדחות את התביעה שהגישה נגדו על הסף ● להב תבעה את כהן להשבת סכום של 150,000 שקל אותם נטלה כהלוואה מחבר לאור הסכם פוליטי שלטענתה נכרת בינה ובין כהן משאיחדו כוחות ורצו ברשימה משותפת לבחירות המוניציפאליות ב-2013 ● כהן מכחיש, אך ביהמ''ש מצא כי ''לא ניתן לקבוע בשלב זה שלתביעה אין כל סיכוי באופן המצדיק דחייתה על הסף''
התביעה של לימור להב נגד  דובי כהן לא תמחק על הסף
חיזוק לדברים נמצא בתמלול שהגישה להב. עו

עוה"ד לימור להב תבעה את כהן בינואר 2019, לאור "הסכם פוליטי" שנחתם בינה ובין דובי כהן, לקראת הבחירות המוניציפאליות בעיריית אילת בשנת 2013. במסגרת אותו הסכם החליטו הצדדים לאחד כוחות ולרוץ יחד תחת סיעת 'מהפך' בראשותו של כהן. להב טענה כי כהן התחייב להשיב סך של 150,000 שקל בגין הלוואה אישית שנטלה מחבר לצורך מימון קמפיין הבחירות שלה. כהן מצדו טען כי לא התחייב להשיב את ההלוואה וכי ההתחייבות לא ניתנה בכתב ולא קיבלה ביטוי בהסכם ואף לא פורסמה כנדרש. עוד טען כי החוב הנטען אינו בגדר הוצאות בחירות שהוציאה או קיבלה סיעת 'מהפך'. לפיכך טען כי: "טענת המשיבה (להב) שהסכמתה להקמת סיעת 'מהפך' הותנתה בהשבת סך של 150,000 שקל לחשבונה האישי היא בלתי חוקית, פוגעת בטוהר הבחירות ונושאת סממנים של ניסיון לקבל שוחד בחירות עד כדי עבירה פלילית", לפיכך טען כי הסכם כזה בטל לפי החוק ויש לדחות את התביעה על הסף. להב טענה מצדה כי בידיה ראיות למכביר לרבות תמלול שיחות מהן ניתן ללמוד כי הוא מודה שהוא חייב לה את סך ההלוואה שנטלה לצורך מימון הבחירות. לטענת להב, ככל שתתקבל עמדת כהן כי המדובר בהסכם לא חוקי, כי אז שהוא נהג בחוסר תום לב ובמרמה שכן ידע כי אין בכוונתו למלא אחר התחייבותו. 

בדחותו את הבקשה למחיקת התביעה על הסף, פסק השופט מרדכי (מוטי) לוי מביהמ"ש השלום באילת, כי המדובר בסעד קיצוני הסותם את הגולל על התביעה, "דומני שהמקרה שלפני אינו נופל לאותם מקרים קיצוניים בהם יש לנקוט בסעד זה של דחיית התביעה, לפחות לא בשלב זה על הסף". השופט מצא כי לפני שיפסוק בשאלת חוקיות ההסכם שנכרת בין השניים, "המסד לדיון בתביעה שלפני הוא מהות ההלוואה – יש להכריע לשם מה נלקחה ההלוואה על ידי המשיבה...השאלה תבחן האם מדובר בהלוואה אישית...או שמדובר בהלוואה שנלקחה לצורך כיסוי הוצאות הקשורות במישרין לקראת הבחירות...המקימים למשיבה זכות השבה". השופט ציין כי חיזוק לדברים נמצא בתמלול שהגישה להב ממנו עולה התייחסותו של כהן לעצם המינוח "הלוואה" והן לסכום ההלוואה הנטען. לאור אלה, דחה כאמור השופט את הבקשה וחייב את כהן בתשלום הוצאות בסך 5,000 שקל לעו"ד להב.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש