ייצוגית נגד עיריית אילת: לא הנגישה את אתריה

מאת: ניר אמיתי ● 15/1/2021 13:22 ● ערב ערב 3000
בקשה להכרה כתביעה ייצוגית הוגשה בנובמבר 2020 כנגד עיריית אילת, לאור כך שלא הנגישה את אתריה באופן שיאפשר לאנשים בעלי מוגבלות ראייה לגלוש בהם ולהבין את תכנם
ייצוגית נגד עיריית אילת:  לא הנגישה את אתריה
המבקש טוען כי נמנעה ממנו האפשרות להתפרנס וכן לקבל מידע על נופש באילת ככל אדם. אתר עיריית אילת (פרינסקרין)

המבקש, איציק ארביב, שתבע באמצעות עוה"ד יוסף-חי אביעזיז, הסביר בבקשה כי הנו אדם עם עיוורון אשר עוסק באופן שוטף בהתאמת נגישות לאתרי אינטרנט שונים וכן הוא בעל חברה המשווקת כלי עזר לאנשים עם עיוורון לשימוש ברשת האינטרנט. לטענתו, עיריית אילת מפעילה מספר אתרי אינטרנט אשר לא הותאמו להיות בעלי נגישות עבור אנשים בעלי מוגבלות וזאת מכוח חוק שיוויון זכויות. "המבקש ביקש לבחון מספר נתונים באתר האינטרנט של המשיבה, בין היתר, ביקש לבחון את האטרקציות שמספקת העיר אילת וכן ביקש לבחון האם המשיבה פרסמה מודעת דרושים, או האם היא מפעילה מכרז כעת בתחום העיסוק שלו". המבקש טוען כי נמנעה ממנו האפשרות להתפרנס וכן לקבל מידע על נופש באילת ככל אדם, רק משום שהוא סובל מעיוורון, ולפיכך "מדובר באפליה קשה ופסולה". המבקש צרף לתביעתו חוות דעת מומחה שמצא לדבריו כשלים רבים באתר העירייה. את גודל הקבוצה הנפגעת כימת התובע כשעור בעלי המוגבלות באוכלוסייה (17%), אף שציין כי קשה לכמת אותה בשלב זה, עם זאת העמיד את סף הנזק לנפגע בודד על סך 1,000 שקל כפול מספר המשתמשים באתר העירייה בתקופה הרלוונטית וכן 1,000 שקל פיצוי בגין פגיעה באוטונומיה.
בחודש ספטמבר 2020 הגיעה החברה הכלכלית אילת (חכ"א) להסדר בתביעה ייצוגית דומה שהוגשה כנגדה, בו התחייבה להנגיש את אתרה בתוך חודש ימים. כן התחייבה החברה למנות אחראי נגישות. התובע באותו הליך זכה לגמול בגובה 1,000 שקל ובא כוחו יקבל שכר טרחה בגובה 8,000 שקל בתוספת מע"מ.

מעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש