הכה את אשתו ההרה בבית מלון באילת ולא יכנס לכלא

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 20/5/2020 22:12 ● ערב ערב 2967
בית המשפט השלום בירושלים הקל עם אדם שנהג להכות את אשתו בהזדמנויות שונות, בין היתר בעת חופשתם במלון באילת בעת שהיתה הרה וזאת לאור רמת האלימות הנמוכה והפגיעה הכלכלית שספג התא המשפחתי בשל ניהול ההליך ● לאור כך נמנע בית המשפט מלגזור על האיש מאסר, ואפילו לא מאסר בדרך של עבודות שירות, והסתפק בשעות לתועלת הציבור, אף שנקבעו ברף גבוה של 400 שעות, יחולקו לאורך שנתיים באופן שיאפשר לאיש לשקם את משפחתו. כן נפסקו לאיש עונשי מאסר על תנאי במידה וישוב לסורו
הכה את אשתו ההרה בבית  מלון באילת ולא יכנס לכלא
השופטת נתנה לבעל המכה צ’אנס נוסף

מפסק הדין עולה כי הנאשם פגע באשתו במספר פעמים, פעם במהלך נסיעה עם ילדיהם, בעת שביקשה ממנו כי יעצור בתחנת דלק כדי לקנות מים לילדים. האיש סירב ובמהלך ויכוח בין השניים הכה בפרצופה שלוש מכות אגרוף שפגעו באפה של האישה שהחל נוזל דם, משניסתה להתקשר ולהזעיק עזרה מהמשטרה, חטף מידה את הטלפון תוך כדי נהיגה. בהזדמנות אחרת, שנה קודם לכן סטר על פניה לאחר שביקשה כי יסייע לה עם הילדים, שנתיים קודם לכן תקף אותה שוב בעת שנהגו ברכב, ופעם נוספת תקף אותה, כאמור, בעת שהות בחופשה בבית מלון באילת.

 

האישה מסתייגת מחומרת המעשים


אשתו של הנאשם העידה כעדת אופי בפרשת העונש. בעדותה חזרה על טענתה כי הגישה את התלונה בעת סערת רגשות ועל כך שהיא מסתייגת מהחומרה שיוחסה לאירועים, שאינם עולים כדי אלימות מבחינתה. היא קיבלה את התנצלות הנאשם ותיארה את השינוי המשמעותי שהם עוברים בחייהם במסגרת יחסיהם הזוגיים. עוד תיארה כי הנאשם נוטל אחריות על מעשיו, הגם שההתמדה בטיפול איננה פשוטה עבורו. הרעיה ביקשה להתחשב בנתונים אלה ולאפשר להם להמשיך בהליך הטיפולי ולשקם את מערכת היחסים הזוגית והמשפחתית. הנאשם עצמו הביע בדבריו חרטה ואמר שמקבל אחריות מלאה על מעשיו, תוך שתיאר את התהליך שעובר בטיפול הזוגי והקבוצתי שבהם הוא משולב. הוא הביע חשש כי אם הרשעתו תיוותר על כנה, אפשרויות העסקתו ייפגעו וכך גם פרנסת משפחתו, וביקש להתחשב בנזק שנגרם לו עד כה כתוצאה מההליכים שמתנהלים נגדו. ביהמ"ש דחה את בקשתו של האיש לבטל הרשעתו, אך כאמור הסתפק בשעות לתועלת הציבור בלבד. 


"הירתמותו של הנאשם לטיפול עד כה, לצד ההשפעה המרתיעה שהייתה להליך הפלילי עליו, מקימים תקווה כי הטיפול יעלה יפה ויסייע לנאשם לבנות יחד עם אשתו מסגרת זוגית ומשפחתית מתפקדת, שבה יצליח גם הוא לראות את צרכיה ורגשותיה של אשתו, ולפתור יחד עמה את הקונפליקטים המלווים כל מערכת זוגית, בדרך נורמטיבית וללא אלימות", נכתב בפסק הדין. כן נכתב כי: "אף אחד ממעשי האלימות שביצע הנאשם לא היה מתוכנן, ובכל המקרים הוא נקט באלימות בלהט הוויכוח עם רעייתו. גם מידת האלימות שהופעלה על ידי הנאשם אינה מהגבוהות". אשר למידת החריגה, ובהתלבטות בין רכיב עונשי מרכזי של מאסר בעבודות שירות לשירות לתועלת הציבור, שקל ביהמ"ש את מידת הפגיעה שנגרמה לנאשם עצמו ולפרנסת המשפחה כולה עקב שהותו הארוכה בתנאים מגבילים, ולפגיעה הנוספת בפרנסת המשפחה כולה שעשויה להיגרם עקב גזירת עונש של מאסר בעבודות שירות. על כן מצא השופטת ג'ויה סקפה שפירא, לגזור על הנאשם רכיב עונשי מרכזי של שירות לתועלת הציבור, ולצדו מאסר מותנה משמעותי ותקופת מבחן ארוכה, "שיביאו לביטוי את העובדה כי הליך השיקום מצוי בראשיתו, כי על הנאשם להוסיף ולערוך מאמצים להתקדם בטיפול, וכן יביאו לביטוי שיקולי הרתעה אישית. מידת חומרתן של העבירות שביצע הנאשם, תקבל ביטוי מסוים בקביעת היקף השירות לתועלת הציבור", נפסק. 
 


  חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש