שמונה שנות מאסר למורה הפרטי שתקף את תלמידותיו הקטינות

מאת: איציק נועם ● 14/10/2020 17:40 ● ערב ערב 2987
שמונה שנות מאסר, מאסר על תנאי ופיצוי למתלוננת, נגזרו על חנוך בר נוב, שהורשע בעבירת אינוס ובמעשים מגונים בחמש קטינות אותן לימד שיעורים פרטיים ● בר נוב היה מועמד ברשימה למועצת עיריית אילת ב-2013
שמונה שנות מאסר למורה הפרטי  שתקף את תלמידותיו הקטינות
תקיפות שנמשכו לאורך שנים עד שנחשפו. בר נוב ● צילום: פייסבוק

הערת המערכת: גזר הדין ניתן בדצמבר 2018, אך נשמט מפרסום. בשל החשיבות הציבורית שאנו רואים לפרסומו, אנו מוצאים לנכון להביאו השבוע.
חנוך בר נוב, ששימש כמורה פרטי, ובשנת 2013 היה מועמד באחת הרשימות שרצו למועצת עיריית אילת, הורשע במסגרת הסדר טעון בכתב אישום מתוקן שכלל אישום באינוס בנסיבות מחמירות, ריבוי מעשים מגונים והטרדות מיניות ואף בהדחה בחקירה. 

 

מסכת קשה של תקיפות

 

מגזר הדין עולה מסכת קשה של תקיפות, שאירעו בין השנים 2014-2016 בהם לימד בר נוב קטינה בת 11 שיעורים פרטיים, פעם עד פעמיים בשבוע, במהלכם תקף אותה מספר רב של פעמים ואף החדיר אצבעו לאיבר מינה ועל כן הואשם באונס. כן הורשע כי בין השנים 2015-2107 הוא לימד קטינות בשיעורים פרטיים בביתו, במהלכן הטריד במספר רב של הזדמנויות ארבע קטינות נוספות בגילאי 9-14, אותן ליטף, נישק וחיבק במספר רב של הזדמנויות.

 

התא המשפחתי נפגע


גזר הדין מפרט את הנזקים שנגרמו לנאנסת,  ש"חווה עצמה כעצובה ונטולת שמחת חיים, וכתוצאה מכך חשה מאוימת, מבולבלת וחסרת מנוח. תחושות אלה גורמות להגברת התחושה של אובדן השליטה בחייה...בחירתה של א לא לספר לסביבתה על הפגיעה שעברה גובה ממנה מחיר יקר שכן, היא עמלה על מניעת חשיפתו של הסוד אותו היא נושאת עמה, וחוששת מפני רחמי הסביבה. בנוסף...אובדן האמון של המתלוננת. א נפגעה בתוך מרחב שאמור היה להיות מוגן עבורה, על ידי אדם שהוריה שלחו אותה ללמוד אצלו ושהיה דמות מיטיבה בעינה – מורה בבית ספרה, שגם היה קרוב למשפחתה וסייע להם. כתוצאה מזה, היא מתקשה לתת אמון באחר, חשה רתיעה ומשתדלת לשמור מרחק מדמויות שמזכירות לה את הנאשם. עורכת התסקיר מעריכה, כי הפגיעה ביכולתה הבסיסית של המתלוננת לתת אמון, עשויה ללוות אותה שנים רבות וכן לגבות ממנה מחירים אישיים, חברתיים ותפקודיים גבוהים מאוד." כן צוין כי בעקבות המקרה נפגע באופן בלתי הפיך התא המשפחתי של הקטינה. גזר הדין ציין את עמדתה של המתלוננת בתיק ש"מייחלת לכך שהנאשם ייענש בחומרה וכן מצפה להגנה מפניו". 
רכיב העונש שנגזר על בר נוב היה בהסכמה והועמד על שמונה שנות מאסר בפועל. הרכיב היחידי שהועבר להכרעת בית המשפט נגע לגובה הפיצוי שישלם בר נוב לקטינות בהן פגע, וזה הכריע כי אחת מקטינות תקבל פיצוי בגובה 120,000 שקל, וארבע הקטינות האחרות יקבלו פיצוי בגובה 10,000 שקל כל אחת. כן נגזר על בר נוב מאסר על תנאי לשנה למשך שלוש שנים שלא לעבור עבירות דומות לאחר תום מאסרו.


רוצים להישאר מעודכנים 24/7 בכל מה שמעניין באילת? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ שלנו לחצו כאן

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת  

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש