פורום ההורים דורש - ''החזרה מיידית של כל ילדי אילת ללימודים''

מאת: ניר אמיתי ● 20/11/2020 10:48 ● ערב ערב 2992
רגע אחרי שאילת הפכה ל'אי ירוק' ובד בבד עם חזרתם של התיירים לעיר, דורש כעת פורום ההורים המרכזי מממשלת ישראל ומקבינט הקורונה לאשר את החזרתם של כל תלמידי אילת אל ספסל הלימודים ● ''עם נתוני תחלואה נמוכים כמו שיש אצלנו בעיר, אין שום סיבה שהתיירות תחזור והלמידה לא'', אומר השבוע יו''ר הפורום אייל סורגיט
פורום ההורים דורש - ''החזרה  מיידית של כל ילדי אילת ללימודים''
תגיות:

לפני מספר שבועות כשבממשלת ישראל התחילו לדבר על האפשרות להפוך את אילת ואת ים המלח ל"איים ירוקים" ולאפשר את החזרת התיירות למוקדים אלו, מיהר פורום ההורים העירוני בראשותו של היו"ר אייל סורגייט לשגר מכתב לקבינט הקורונה בו הם מבהירים כי במקביל לפתיחת העיר הם דורשים את החזרת תלמידי אילת אל ספסל הלימודים. אז אמנם דיברו חברי פורום ההורים העירוני על החזרתם של תלמידי השכבות הנמוכות על מנת שהוריהם, העובדים במלונאות או מסחר יוכלו לשוב לעבוד, אלא שהיום הם כבר דורשים את החזרתם של כל תלמידי אילת אל ספסל הלימודים.

 

"הפעילו היגיון בריא"


באילת כבר הוכח בסבב הקודם שאין בעיה של מקום וכל התלמידים יכולים לחזור למוסדות החינוך וללמוד בחלוקה על פי קפסולות. אם לא די בזה, הרי העובדה שרמת התחלואה הנמוכה בעיר, זו שאיפשרה את הגדרתה של אילת כ'אי ירוק', מעידה על כך שבפועל אם התיירות חוזרת אין שום סיבה שלא להחזיר את הלמידה ואת כל התלמידים אל בתי הספר, כמו שטוען פוןרום ההורים במכתב ששיגרו חבריו השבוע אל ראש הממשלה בנימין נתניהו ואל שר הבריאות חבר הכנסת יולי אדלשטיין. "אך משום מה, בניגוד להחלטה המבורכת לפתוח את העיר, ובניגוד לכל היגיון נראה לעין, הוחלט כי בתי הספר בעיר יישארו סגורים ומיותמים ללא כל הסבר מניח את הדעת", נכתב במכתב.


עוד במכתב דורשים חברי פורום ההורים ממקבלי ההחלטות "אנא הפעילו היגיון בריא, השאירו את ילדינו מחוץ למעגל ההחלטות הפוליטיות ופתחו לאלתר, בצורה בטוחה, יעילה ומוגנת את מוסדות החינוך בעיר כולה". בתמורה מבהירים חברי הוועד כי הילדים יוחזרו ללימודים על פי מתווה הרמזור ומזהירים כי מצבם הנפשי של הילדים נפגע מכל יום של המשך ישיבה בבית. "אין כל היגיון בהשארת ילדי ישוב ירוק בבית רק בשל תחלואה בישוב אחר", מבהירים חברי הפורום במכתבם".

 

הלחץ של יצחק הלוי לא עזר

ראש העירייה מאיר יצחק הלוי אמר בישיבת מועצת העירייה שנערכה ביום ד' 18.11: "בשבוע הבא נפתחות כיתות ה-ו' הצענו לשר מתווה לחטיבות הביניים שיהיה קפסולות טבע ובריאות, לנצל את זה שהעיר עטופה בטבע ושטחים פתוחים. הנחיתי את ד"ר גניאל להכין מודל. להגיד לכם שזה יבחן שבוע הבא איני יכול, אבל זה יוגש במהלך השבוע הבא, אם יתנו לנו את זה, מבחינתי זה יהיה הישג חסר תקדים. יש לנו מסוגלות לתת מענה לילדים בחוץ. חטיבות הביניים הן שכבת ההתייחסות המשמעותית ביותר".

לקריאת זו פורום העירוני הצטרפו גם חברי הפורום הארצי בהובלתו של היו"ר מירום שיף, שחתום גם הוא גם על מסמך הבקשה. השבוע הבהיר אייל סורגייט, יו"ר פורום ההורים העירוני באילת: "היו לי שיחות מוקדמות בנושא עם ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי שהבטיח לנו שבמקביל לפתיחת העיר לתיירות יופעל לחץ על קבינט הקורונה לפתוח גם את הלימודים בעיר. לצערי כלום לא קרה בכיוון הזה. מקבלי ההחלטות חייבים להבין שנקודת פתיחה יותר טובה מזו מבחינת רמת התחלואה בעיר לא תהייה, הרי לכולנו ברור שרמת התחלואה לאחר הפתיחה, עם כל הכבוד לבדיקות, רק תגדל, אז מה, לא יחזירו את תלמידי השכבות האחרות אל בתי הספר בכלל? בדיוק עמו שעושים בדיקות לנכנסים לעיר, יכולים לעשות בדיקות לתלמידים ולאפשר את פתיחת הלימודים וכמה שיותר מהר, אבל לצערי בממשלה חוששים מהלחץ שיופעל עליהם ממקומות אחרים ולכן מוותרים על ילדינו. השאלה הנשאלת היא למה ילדי אילת צריכה לשלם את מחיר הפוליטיקה? אסור לשכוח שהעובדה שהאבטלה באילת הייתה הגבוהה בארץ והגיע לרמות של כ – 80 אחוז, פגעה מאוד גם בילדים לעיתים אפילו יותר מבהורים. מצבם הנפשי של ילדי אילת ירוד ולכן חשוב מאוד לאפשר את החזרת הלימודים ומהר".

בפורום ההורים העירוני לא מתכוונים לשבת בשקט וגם יצאו בקמפיין ברשתות החברתיות תחת הסלוגנים: "ילדי אילת אינם הפקר", "ילדים אבודים באי ירוק" ו"ילדי אילת לא חריגים". "לא נשתוק ולא ננוח עד שקבינט הקורונה יבין שעם כל הכבוד לתיירות החינוך באילת לא פחות חשוב", מבהיר סורגייט שמבטיח לא לוותר ולפעול למען קידום המטרה המיידית- החזרתם של כל תלמידי אילת אל ספסל הלימודים.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש